- Gazdaság
- mcc feszt
- matthias corvinus collegium
- otp
- magyar bankholding
- tőzsde
- részvény
- csányi sándor
- puskás andrás
Bankvezérek vitáztak az MCC Feszten, az OTP-vezér üzent a részvényeseknek
További Gazdaság cikkek
- Visítozva rohant a NAV egységei elől a Reszkessetek, betörők! sztárja
- Mind elbuktuk, pedig százmilliókat ért volna ez a hat szám
- Nincs több pánik a törött kütyük miatt: itt a MediaMarkt válasza
- Újraindult az olajszállítás a Barátság kőolajvezetéken
- Munkaidőn kívül buktatott le egy adóellenőr egy karácsonyfadíszeket áruló vállalkozót
Arra kérdésre, hogy összefügg-e egy bank bármely erőssége a magyar tulajdonosi háttérrel, magyarsággal, Puskás András azt válaszolta, hogy amíg a fúzió nem fejeződik be, addig elsődlegesen a magyar gazdaság fejlesztésére fognak koncentrálni, már csak azért is, mert 30,5 százalékban tulajdonosuk a magyar állam.
Csányi Sándornak azonban közbekérdezett, hogy kik a holding további tulajdonosai a 30,5 százalékos állami tulajdonon felül.
Puskás András erre azt válaszolta, hogy pénzalapok, amelyekről jelentek meg információk a sajtóban is. „Ennyire transzparens a Magyar Bankholding és az MKB tulajdonosi szerkezete” – reagált Csányi Sándor, majd kijelentette, hogy a tőzsdei működésnél nincs transzparensebb.
Hegedüs Éva úgy véli, nem a bank nemzetiségével, hanem kizárólag a szolgáltatás minőségével lehet versenyezni,
A kerekasztal-beszélgetésen a háborúval kapcsolatban az OTP-vezér azt mondta, a bankcsoport oroszországi és ukrajnai érdekeltségei stabilan működnek, igaz, az első félévi eredményeiken nyilván tükröződnek majd az orosz–ukrán konfliktus hatásai.
Csányi Sándor a kisrészvényeseknek azt üzente, hogy tartsanak ki, és ne adják el részvényeiket, mivel egyszer újra húszezer forint környékén is lesz az árfolyam.
Az elnök-vezérigazgató szerint az elmúlt harminc évben is voltak különböző válsághelyzetek, amelyeket az OTP mindig át tudott vészelni, mivel a bankcsoport mindig magas tartalékolási szintekkel dolgozott.
„Akkor kell óvatosnak lenni, mikor jól mennek a dolgok” – tette hozzá.
Puskás András, az MKB-t, a Budapest Bankot és a Takarékbankot tömörítő Magyar Bankholding elnöki főtanácsadója szerint 2024 végére teljesen összeolvadhatnak a tagbankok, addig azonban az a céljuk, hogy megerősítsék, illetve javítsák a most meglévő piaci pozícióikat Magyarországon.
Hegedüs Éva szerint a bankoknál nem a tulajdonosi kör összetétele számít, hanem a teljesítmény, valamint az, hogy milyen szolgáltatásokat tud nyújtani az ügyfeleinek. Úgy véli, a működés sikere három kulcsfontosságú elemből tevődik össze: az első a tőke nagysága, a második a stratégia milyensége, a harmadik pedig a menedzsment színvonala.
A Bankholding később jelezte, hogy a sajtó legtöbb tudósításából kimaradt, hogy Csányi Sándor azt követően fogalmazott meg támadó jellegű kérdést a Bankholding tulajdonosi köréről, hogy Puskás András felhozta, vajon teljes mértékben magyar bankként gondolhatunk-e az OTP-re, tekintve, hogy jelentős részben külföldi intézményi befektetői tulajdonban van.
(Borítókép: Csányi Sándor. Fotó: Karip Tímea / Index)