Az infláció sem állhat a magyar haderőfejlesztés útjába
További Gazdaság cikkek
A Tartalékképző és Támogató Parancsnokság parancsnoki irodavezetője arra is kitért, hogy a most Budapesten kiállított Lynx még Németországban készült, a későbbiekben azonban a harcjármű gyártása már Magyarországon történik, Zalaegerszegen.
Vauver Viktor megjegyezte, hogy a gyalogsági harcjárművet gyártó Rheinmetall 2023-ig 46 darab Lynxet szállít Magyarországra, ahol 2029-ig további 172 darabot gyártanak, mindezzel pedig magyar munkahelyeket teremtenek.
Kiemelte, a honvédelmi alap segítségével még az infláció ellenére is „képesek leszünk a haderőfejlesztés folytatására”.
Vauver Viktor a fővárosban zajló haditechnikai bemutató helyszíni koordinátoraként beszámolt arról is, hogy a Hősök terén az érdeklődők a Lynx mellett találkozhatnak például a török gyártású szállító járművel, a Gidránnal is.
Az MTI kérdésére válaszolva elmondta, hogy a kiállítást követően a Lynxet Hódmezővásárhelyre szállítják, ahol megkezdődik a járművet kezelő személyzet képzése német szakemberek segítségével.
Orbán Viktor: Magyarországot több oldalról is veszély fenyegeti
Orbán Viktor miniszterelnök szombat délelőtt az önkéntes katonák eskütételén mondott beszédet.
A miniszterelnök elmondta, hogy Magyarországot több oldalról is veszély fenyegeti, ezért nem dughatjuk strucc módjára homokba a fejünket:
Keleten a háborúban dörögnek az ágyúk, nyugatról megszámlálhatatlan fegyver érkezik az ukrajnai frontra, délről pedig az illegális migránsok százezrei ostromolják az ország területét.
Orbán Viktor szerint vannak olyan nemzetek, amelyek már megkezdték a felkészülést, ezért Magyarország sem maradhat le.
Kiemelte, a magyar haderő és a katonák ügye rendkívül fontos a világ minden fenyegetése ellen.