Moszkva kemény lépéssel válaszol a hajóit ért támadásra
További Gazdaság cikkek
- Gazdagabbak szerettek volna lenni a magyarok, ehelyett csúnyán befürödtek
- Itt a kormány válasza, ennyi pénzt kap minden megszülető gyermek
- A vártnál alacsonyabb bevételt termelt a Temu anyavállalata
- Olyat mondott a pimasz palack forgalmazója, amire a MOHU sem számított
- Ilyet még nem láttunk: Magyarország legnagyobb energiatárolója épül
„Tekintettel arra, hogy október 29-én a kijevi rezsim Nagy-Britannia részvételével terrorcselekményt hajtott végre a fekete-tengeri flotta hajói és polgári hajók ellen, amelyek részt vesznek a gabonaszállításra létrehozott folyosó biztonságának szavatolásában, az orosz fél leállítja részvételét a mezőgazdasági termékek ukrajnai kikötőkből történő kivitelére vonatkozó szerződés megvalósításában” – írja az orosz szaktárca.
A közlemény szerint a támadásban összesen kilenc drón és hét autonóm, tengerészeti pilóta nélküli jármű vett részt. „Minden légi célpontot megsemmisítettek” – tette hozzá a minisztérium, írja a TASZSZ orosz állami hírügynökség.
Azok a hajók, amiket most támadás ért, az ukrán kikötőkből a mezőgazdasági termékek exportálására használt gabonafolyosó biztonságának biztosításában vettek részt, teszi hozzá a TASZSZ. Mihail Razvozsajev, Szevasztopol kormányzója szerint az ukrán fegyveres erők szombati támadása a „legmasszívabb offenzíva volt a »különleges katonai művelet« kezdete óta”.
Az ukrán elnök kabinetfőnöke a hírre reagálva zsarolással vádolta meg Oroszországot, és azt mondta, hogy a Krímben megrendezett terrortámadások történtek, melyeket Oroszország maga hajtott végre, írja az MTI.
Élelmiszerhiányhoz vezethet Oroszország döntése
Az ENSZ közölte, hogy kapcsolatba lépett az orosz hatóságokkal a fekete-tengeri gabonaexportról szóló megállapodás Moszkva által bejelentett felfüggesztése miatt, írja az Independent.
„Létfontosságú, hogy minden fél tartózkodjon minden olyan lépéstől, amely veszélyeztetné az élelmiszerhez való hozzáférést több millió ember számára” – mondta Stéphane Dujarric szóvivő.
Az ENSZ közvetítésével létrejött megállapodás keretében több mint 9 millió tonna gabonát exportáltak, ami enyhítette az élelmiszerhiányt, és csökkentette a globális árakat.
Az orosz–ukrán háború eseményeit folyamatosan figyelemmel kísérjük, szombati, percről percre frissülő hírfolyamunkat itt olvashatja.
(Borítókép: Gabonát szállító hajó az odesszai kikötőben 2022 augusztusában. Fotó: Valentyn Ogirenko / Reuters)