Kutyaszorítóban a forint, nagy nyomást helyez Amerika a magyar devizára
További Gazdaság cikkek
- Olyat mondott a pimasz palack forgalmazója, amire a MOHU sem számított
- Ilyet még nem láttunk: Magyarország legnagyobb energiatárolója épül
- Elkezdődött a nagy balatoni stégrazzia, nincs kegyelem
- Drámai létszámleépítés jön az egyik legnagyobb észak-magyarországi gyárnál
- Vészhelyzet van a szomszédban, tömegesen vándorolnak el az országból
Hétfőn több hónapja nem látott szintre gyengült a magyar deviza, a 390-es szint fölé gyengült az euróval szemben.
A mostani 390-es szint fölé gyengülésben az amerikai bejelentés a vízumkiadás korlátozásáról játszott jelentős szerepet. Az ilyen jellegű bejelentésekre, amelyek az országok közötti súrlódásokat mutatják, a befektetők jellemzően pozícióik zárásával, forinteszközeik eladásával reagálnak, amely a forint gyengülését eredményezi
– magyarázta az Indexnek Molnár Dániel. A Makronóm Intézet vezető elemzője szerint a bejelentés kedvezőtlen helyzetben érte a forintot. Kedd reggel 11 óra magasságában 389,26 forintot ért egy euró, jelentősebb korrekció nem történt.
Horváth András, az MBH Bank vezető elemzője is megerősítette a lapunkhoz eljuttatott elemzésében, hogy a forint nagyot gyengült azt követően, hogy az USA bejelentette, szigorítja a magyar útlevéllel rendelkezők beutazását az országba.
Az amerikai bejelentéseket figyeli a piac
A múlt heti monetáris dömping után a héten a KSH publikál több makroadatot. Ezek közül a pénteki ipari és kiskereskedelmi adatoknak lehet hatása, mivel azok fontos képet mutatnak a gazdaság állapotát illetően.
Emellett bejelentések, mint az láthattuk a vízumkorlátozás kapcsán, valamint a piaci hangulat általános változása mozgathatják az árfolyamot a héten
– világított rá Molnár Dániel, hozzátéve, hogy az Egyesült Államok statisztikai hivatala által pénteken közölt júliusi foglalkoztatási adatoknak lehet még hatása, amely a Fed jövőbeli kamatpályája szempontjából tartalmaz releváns információt.
Egy kedvezőtlen júliusi adat nyomán felerősödhetnek azon várakozások, hogy a Fed szüneteltetheti vagy akár le is zárhatja szeptemberben a kamatemelési ciklusát, ami pedig a dollár gyengítésén keresztül erősítheti az árfolyamot.
(Borítókép: Index)