Hatnapos munkahetet vezetett be a Samsung
További Gazdaság cikkek
- Megjelent a rendelet, hivatalosan is meghosszabbították a kamatstopot
- Jelentősen változik a SZÉP-kártya felhasználása 2025-ben
- A kormány teljesen más valóságról beszél, padlón a gazdaság az adatok szerint
- Június óta nem érkezett uniós pénz Magyarországra
- Olyan csődhullám söpör végig Svédországban, amire évtizedek óta nem láttunk példát
A Samsung Group hatnapos munkahét végzésére kötelezi a vállalatcsoporthoz tartozó leánycégek vezetőit. A döntésnek gazdasági okai vannak: az emelkedő olajárak, a magas hitelfelvételi költségek és a dél-koreai won erős leértékelődése – adta hírül a MediaFuture.
Tekintettel arra, hogy fő egységeink, köztük a Samsung Electronics Co. teljesítménye visszamaradt a várakozásoktól 2023-ban, bevezetjük a hatnapos munkahetet a vezetők számára, hogy érezhető legyen a válsághelyzet, és minden erőfeszítés végre legyen hajtva ennek leküzdése érdekében
– nyilatkozta a napokban a Samsung-csoport egyik vezetője.
A MediaFuture beszámolója szerint az intézkedés azonnal életbe lép a Samsung legtöbb technológiai részlegénél. Egyes vezetők egyébként már évek óta hatnapos munkarendben dolgoznak a cégnél önkéntes alapon. A Samsung Electronics vezetői szombatra vagy vasárnapra is jelentkezhetnek fakultatív módon. Kiemelték, hogy
a nem vezető beosztású alkalmazottak továbbra is heti öt napot dolgozhatnak.
Globális szinten egyes cégek azonban inkább a heti négynapos munkahét bevezetését fontolgatják. Ahogyan arról az Index is beszámolt, a hazai nagyvállalati szektorban elsőként a Magyar Telekom próbálta ki pilotprojekt keretében a négynapos munkahetet, a 2022 júniusában érkező örömhír azonban nem tartott ki túlságosan sokáig.
Ugyan először, még ugyanazon év novemberében arról érkeztek hírek, hogy tökéletesen bevált a tervezet a telekommunikációs cégnek, és további munkatársak bevonását tervezik, a magenta színekben pompázó vállalat komoly pálforduláson átesve idén már korántsem nyilatkozott ilyen pozitívan a hazánkban úttörő megoldásnak számító munkarendről.
Február közepén a vállalat bejelentette, hogy lezárja a négynapos munkahét tesztprogramját, és visszatér a hagyományos munkarendre, mivel állításuk szerint a rövidített munkahéten nem mindenki tudott kellő hatékonysággal dolgozni. Egyes kutatások szerint egyébként a négynapos munkahét javítja az alkalmazottak egészségi állapotát, jólétét és termelékenységét is.