Elképesztő bevételt termelt Novák Katalin családjának a magánklinikája
További Gazdaság cikkek
- Kiderült, hány luxusautót adtak el novemberben Magyarországon
- 320 ezer bankkártyát hív vissza az OTP Bank külföldön
- Történelmi mélypontra került a forint, Orbán Viktor rámutatott a forintgyengülés felelőseire
- Jelentősen megváltozhat a budapesti lomtalanítási rendszer
- Különös indokkal szünteti meg a kormány a paksi különleges gazdasági övezetet
Február 10-én Novák Katalin bejelentette lemondását, miután hatalmas háborodást váltott ki azzal, hogy kegyelmet adott egy pedofilügyben érintett elítéltnek. Azonban a szegedi családi vállalkozást láthatóan nem érintette a köztársasági elnök körül kialakult konfliktus – vette észre az Mfor.
Novák Zoltán, a volt államfő édesapja csecsemő és gyermekgyógyász, és tulajdonosa a szegedi Aranyklinikának. A lap felidézte, legalább 140 alkalmazottat foglalkoztató intézményben több mint 60 szakterületen folyik a gyógyítás és kiváló évet zártak a céges beszámoló szerint.
Az Aranyklinika Kft. 2023-ban rekord árbevétel ért el: 1,3 milliárd forintot, ami 500 millió forinttal haladta meg a 2022-es forgalmat.
A beszámoló szerint a bevételből 88,5 millió forintos profitot sikerült kigazdálkodnia Novák Katalin édesapjának a cégében. Igy az előző évek eredményeit is felhasználva, összesen 247,1 millió forint osztalékot fizetnek ki maguknak. Ez gyakorlatilag a cég teljes saját tőkéjét jelenti.
Novák Katalin még csak 46 éves, és amennyiben nem akar többet dolgozni, úgy az élete végéig járó illetményre 5,2 millió forintra emelkedett márciusban, ez évről-évre emelkedhet, ahogy az idén is megtörtént.
Két évet sem töltött a pozícióban
Novák Katalint 2022-ben választotta meg az Országgyűlés köztársasági elnöknek, Áder Jánost követte az államfői székben. Az ülésen a hatpárti ellenzék jelöltje, Róna Péter 51 szavazatot kapott, míg Novák Katalin 137-et öt érvénytelen voks mellett. Novák Katalin a rendszerváltás utáni Magyarország első női államfője volt, aki az eddigi legfiatalabb köztársasági elnök is egyben,
ugyanis mindössze 44 évesen lett a legmagasabb magyar közjogi méltóság.
Ahogy azt korábban megírtuk, karrierje villámgyorsan ívelt felfelé: a közgazdász-végzettségű Novák Katalin kezdetben főként külügyi vonalon építette a karrierjét, bejárta a külügyi tárca különböző főosztályait, majd 2010-től miniszteri tanácsadó lett a tárcavezető kabinetjében. Alighogy 2020 őszén kinevezték családokért felelős tárca nélküli miniszterré, másfél évvel később már ő lett Magyarország új, frissen megválasztott köztársasági elnöke.
Az államfő – akinek megbízatása öt évre szól – többek közt törvényt kezdeményezhet, kitűzi a választások napját, összehívja az Országgyűlés alakuló ülését, a választási eredmény után javaslatot tesz az Országgyűlésnek a miniszterelnök személyére, valamint feloszlathatja a parlamentet. Az államfő a képviselők által elfogadott törvényeket az Alaptörvénnyel való összhangjuknak vizsgálatára elküldheti az Alkotmánybíróságnak, vagy megfontolásra visszaküldheti a parlamentnek.