Így drágulnak a budapesti fürdőbelépők
További Gazdaság cikkek
- A Toyota növelte globális autóeladásait novemberben
- Karácsonyi csoda: van, amiben Magyarország kenterbe veri az európai mezőnyt
- Rohamléptekben ürülnek a gáztárolók, ebből még baj lehet
- Megtudtuk, mit iszik a magyar, ha igazán szomjas
- Nyolcvanéves a magyar történelem egyik legkockázatosabb vállalkozása
Szolid, lényegében inflációkövető, 5 százalékos áremeléssel nyitják az új évet, pontosabban január második hetét a fővárosi fürdők, amelyek egyre több napon üzemelnek telt házzal – mondta a Világgazdaságnak Borosné Szűts Ildikó, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. (BGYH) vezérigazgatója.
A jövő évi áremelés elmarad az idei drágulás ütemétől.
- A történelmi fürdőkbe a belépőjegyek 10–12 százalékkal drágultak 2024-ben,
- a Rudasban 8 százalékos,
- a többi fürdőben és strandon pedig 6–7 százalékos jegyáremelés volt.
A BGYH két éve újította meg a belföldi vendégekre szabott bérletrendszert, több mint háromezren vásároltak száz- és kétszáz alkalmas, valamint éves bérletet. A budapesti történelmi fürdők bevételi rekordokkal működnek, a 2024-es évet is terven felüli, mintegy 5 milliárd forintos eredménnyel zárhatják az első tíz hónapban elért nettó 24 milliárd forintos bevétel alapján – írja a gazdasági lap.
Borosné Szűts Ildikó arról is beszélt, hogy a kihívások ellenére sikerült 13,5 százalékos béremelést is végrehajtani, aminek köszönhetően a magasan képzett, illetve szakképzett dolgozókat meg tudja tartani a vállalat.
Felújítások
A budapesti történelmi fürdőkben jelentős felújításokat terveznek a következő évre, évekre. A beruházási program fő elemei a Gellért fürdő, a Rác fürdő és a Széchenyi fürdő termálrésze.
A Király fürdő esetében az ingatlan százszázalékos állami tulajdonban van, vagyonkezelője a főváros, üzemeltetője pedig a BGYH. A vezérigazgató szerint a II. kerületi polgármesterrel mint a Király fürdő főpolgármesteri biztosával már elkezdődtek az egyeztetések.
A tervek szerint 2025-ben döntés születhet a Gellért fürdő teljes körű felújításáról is, összehangoltan a szálloda rekonstrukciójával.
Szintén várható a Széchenyi termálrészlegének födém- és műszaki felújítása is. A budapesti gyógyfürdők valós állapotáról pedig ide kattintva olvashatnak.