Nagy Márton: Ezzel fogjuk fellendíteni a gazdaságot
További Gazdaság cikkek
- Donald Trump már most több ezer milliárdos terhet jelenthet Magyarországnak
- Fontos határidőre figyelmeztet a kormány, elzárják a pénzcsapot
- Csillagászati összegű befektetésre készül Donald Trump milliárdos arab barátja
- Míg Orbán Viktor nyaral, a kormány 2,5 milliárd euró mozgatásáról döntött
- Nem tudnak megegyezni az oroszok és az ukránok, de mi lesz így a rezsicsökkentéssel?
21 intézkedéssel ösztönözzük a gazdaságot – hívta fel erre a figyelmet Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebookon. Emlékeztetett arra, hogy az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv keretében a kormány 4000 milliárd forintot mozgósít.
2600 milliárdot a családoknak, 1400 milliárdot a kis- és középvállalatoknak.
A gazdasági miniszter aláhúzta, hogy a 21 pont azt jelenti, hogy több pénz jut a családoknak: „Megduplázzuk az adókedvezményt, növeljük a minimálbért, elindítjuk a munkáshitelt.”
Nagy Márton: Új szövetséget ajánlunk
Nagy Márton később arra is kitért, hogy a kormány azon dolgozik, hogy a fiatalok könnyebben juthassanak lakáshoz. „Vidéki Otthonfelújítási Programot indítunk. És segítünk a lakhatásban is. A munkáltató maximum 150 ezer forintot adhat a fiatalok lakhatására.”
Nagy Márton arra biztat minden fiatalt, hogy éljenek a lehetőségekkel, majd azt is kiemelte, hogy a vállalkozások számára kidolgozta a kormány a Demján Sándor Programot: „Hitelt, tőkét és vissza nem térítendő támogatást fogunk nyújtani beruházásokhoz, digitalizációhoz. Ezzel fogjuk fellendíteni a gazdaságot.”
Új szövetséget ajánlunk a családoknak és a vállalkozásoknak
– zárta videós bejegyzését Nagy Márton.
Korábban már részletesen foglalkoztunk azzal, hogy beteljesült a kormány ígérete, Orbán Viktor szerint most „a melós fiatal csávók” jönnek. Januártól elindult a munkáshitel. Az MBH Bank arról tájékoztatta lapunkat, hogy a legtöbben autóvásárlásra, hitelkiváltásra, valamint vállalkozás beindítására tervezik fordítani az elérhető összeget.
Azonban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási vezetője szerint nehéz egzakt képet kialakítani a lépés gazdasági hatásairól: nagyjából 300 ezer munkavállaló vehetné igénybe, ami 4 millió forintos hitelfelvétel mellett 1200 milliárd forintos impulzust jelent, de a kormány csak 500 milliárd forintot kivető érdeklődéssel számol.
Valamint arról is írtunk részletesen, hogy a hazai kis- és középvállalkozások hóna alá nyúl a kormány az októberben meghirdetett Demján Sándor Programmal. Az 1400 milliárd forintból megvalósuló projekt a kkv-k támogatása révén járulna hozzá a 3–6 százalékosra tervezett gazdasági növekedéshez. Az Economx összeszedte, hogy ennek keretében 2025 legelejétől pontosan mit és hogyan kapnak az államtól a magyar vállalkozások.