A tőzsdei ügynökök között nagy feltűnést keltett, hogy az egyik fontos bankház egy adott pillanatban 3650 koronás áron kínálta a Komercní Banka részvényeit. Röviddel előtte a bank részvényeinek tőzsdei árfolyama 3775 korona volt, így természetes, hogy többen azonnal lecsaptak a részvényekre - magyarázta a helyzetet Dusan Jilcík, a Cyrrus cég ügynöke. Bár feltűnő volt, hogy a váratlan árfolyamesést semmiféle releváns piaci információ nem előzte meg, az adott helyzetben többen voltak, akik azonnal reagáltak.
Mindössze mintegy tíz másodpercig volt a hibás árfolyam látható, de ez is elég volt ahhoz, hogy a szoftverhiba a Ceská Sporitelnának nagyjából egymillió koronájába kerüljön - jelentette ki Klára Gajdusková, a bank szóvivője. Szerinte a bank tárgyalni fog az esetről úgy a szoftvercéggel, mint a "sikeres" üzletkötőkkel is, s megpróbálja visszakapni a pénzét.
A tőzsde semmit sem vétett a szabályok ellen, nem a mi hibánk - közölte a tőzsde álláspontját Jirí Kovarík, szóvivő. A Hospodárské Noviny című gazdasági és politikai napilap internetes portálja szerint a Ceská Sporitelnának nincs sok esélye, hogy a sikeres üzletemberektől visszaszerezze a pénzét. A prágai tőzsde szabályzata az ilyen és hasonló eseteket ugyanis nem szabályozza, s csak az érintetteken múlik, hogyan, milyen megoldásban egyeznek meg - fejtette ki Kovarík.