A New York Post beszámolója szerint a Nasdaq elektronikus értéktőzsde egykori vezetőjét múlt héten szállították át a Butner városában álló börtönbe, amit a szövetségi büntetés-végrehajtási rendszer "koronaékszereként" tartanak számon az ottani jó bánásmód és az orvosi ellátás magas színvonala miatt.
A lap szerint Madoff munkát is vállalt a börtön rézmetsző műhelyében, ahol a volt üzletember asztalra és ajtókra való névtáblákat készít. Munkaideje reggel hétkor kezdődik, és délután fél háromig tart, félórás ebédszünettel megszakítva. A műhelyben keresett minimális pénzből pedig a börtön boltjában vásárolhat magának élelmiszert.
Madoff egyébként látszólag megszokta környezetét, ahol elítélttársai mind tudják, ki is ő. Tökéletesen beilleszkedett. Senkivel sincs problémája – idézte az újság a börtön egyik, neve elhallgatását kérő illetékesét, aki szerint a Madoff a többiekhez hasonlóan a börtön egyenruháját hordja, és együtt étkezik velük a kantinban.
A Wall Street történetének egyik legnagyobb csalóját június végén ítélte 150 évnyi börtönre egy New York-i bíróság. A Bernard L. Madoff Investment Securities elnökét fél évvel ezelőtt tartóztatták le. Akkor az a hír terjedt el, hogy 50 milliárd dollár a vesztesége a csalások következtében. Az ügyész végül azzal állt a bíróság elé, hogy 13 milliárd dollárt kapott Madoff a befektetőktől, és ezt az összeget játszotta el.
Madoff üzlete lényegében piramisjáték volt, vagyis a korai belépők magas hozamát a későbbi befektetők pénzéből fizették ki. A férfit két fia buktatta le, miután apjuk közölte velük, hogy hazugságokra épült vállalkozásuk. A fiúk ügyvédje ezután feljelentést tett.