Az amerikai kormány megmenti a Citigroupot

2008.11.24. 11:08
Több mint 300 milliárd dolláros garanciát vállal a kormány a Citigroupra, és 20 milliárd dollárt dollár tőkeinjekciót ad a bankcsoportnak.

Az amerikai kormányzat megmenti a pénzügyi gondokkal küzdő Citigroupot, a 700 milliárd dolláros mentőcsomagból 20 milliárd dolláros tőkeinjenkciót nyújt, ezzel egyidőben ekkora értékben részesedést is szerez a bankcsoportban – írja a CNN Money.

Ezen kívül még 306 milliárd dollár értékben vállal garanciát az állam a Citigroup rossz hiteleire. A kormány korábban már kisegítette a bankot 25 milliárd dollárral. A kormányzat feltételei között szerepe, hogy a következő három évben nem adhat egy centnél nagyobb osztalékot részvényenként, illetve erősen korlátozniuk kell a vezetői juttatásokat.

A bankcsoportról már múlt héten elterjedt, hogy összeült a vezető testület, hogy megvitassák, milyen lehetőségeik vannak azután, hogy a részvényárfolyam 15 éves mélypontra zuhant. Akkor még az is felmerült, hogy szétdarabolják a bankcsoportot, vagy eladják egyes részeit.

A hétvégén aztán már olyan hírek láttak napvilágot, hogy a kormányzattal tárgyal a menedzsment a bank jövőjéről. Végül ez igaznak bizonyult, a pénzügyminisztérium, a jegybank szerepét ellátó Fed és a szövetségi bankfelügyelet, az FDIC jelentette be a döntést a Citigroup megsegítéséről.

A Citigroup két éve még az Egyesült Államok legnagyobb bankcsoportja volt, ma már csak az ötödik legnagyobb banknak számít.