Folytatva az arab tőkealapok egymást követő befektetéseit, ezúttal az állami tulajdonban lévő katari Delta Two befektetési alap készül ajánlatot tenni Nagy-Britannia harmadik legnagyobb szupermarketláncára, a Sainsbury Plc-re. Az arab társaság a múlt hónapban emelte részesedését 18-ról 25 százalékra a kiskereskedelmi cégben, mostani, a hálózat maradékára tett ajánlata lapértesülések szerint 12 milliárd fontra értékeli a Sainsburyt.
Az idei évben egymást érték a Perzsa-öböl térségéből érkező befektetések. Februárban a szaúd-arábiai National Industrialisation Co. – amely részben az uralkodócsaládhoz tartozó Alwaleed herceg tulajdonában van – 1,2 milliárd dollárért megszerezte a Lyondell Chemical Co. titánium-dioxid színezőanyagokkal foglalkozó üzletágát.
Márciusban a kuvaiti Investment Dar egy konzorcium részeként 479 millió fontért megvette a Fordtól a brit Aston Martint. Áprilisban a szaúdi Maan al Sanea kezébe került a HSBC Holdings – Európa legnagyobb bankja – 3,3 milliárd font értékű részvénye, illetve az abu-dzabi királyi család kezében lévő Emirates International Investment Company 1,1 milliárd euróért 3 százalékot szerzett a francia Vivendi médiacsoportban.
Májusban a Saudi Basic Industries Corp. megegyezett a General Electrickel, hogy 11,6 milliárd dollárért megveszi annak műanyagüzletágát, a dubai DIFC Investment 1,35 milliárd euróért 2,2 százalékos részesedést szerzett a Deutsche Bankban, illetve a szintén Dubai International Capital (DIC) bejelentette, hogy számottevő részesedést szerzett a HSBC Holdingsban.
Júniusban a Saudi Telecom Co., a legnagyobb arab telefoncég 3 milliárd dollárért 25 százalékos részesedést vásárolt a maláj Maxisban, amely saját országán kívül Indiában és Indonéziában is jelen van. A DIC 3,12 százalékos részesedést szerzett az EADS repülőgép- és űripari cégben, az Airbus tulajdonosában, a szaúdi National Commercial Bank, az Öböl-régió legnagyobb hitelezője pedig 1,08 milliárd dollárért 60 százalékos tulajdont vásárolt a török Turkiye Finans bankban.