Burmában rettenetesek a munkakörülmények, az ICFTU szerint a cégek gyakran alkalmaznak kényszermunkát, és befektetéseikkel biztosítják a diktatúra fennmaradását. A burmai hivatalos statisztikák szerint 1998 és 2001 között 7,4 milliárd dollárt fektettek be az országba. A vállalatok általában azzal védekeznek, hogy náluk jók a munkakörülmények, és befektetéseikre a burmai népnek van szüksége, hogy össze ne omoljon a gazdaság.
A Triumph visszakozott
A női fehérneműt gyártó Triumph ellen mivel Nagy-Britanniában komoly kampány kezdődött burmai befektetései miatt 2001 végén. A "Support Breasts - not Dictators" szlogennel futó kampány arról próbálta meggyőzni a brit fogyasztókat, hogy addig ne vásároljanak Triumph terméket, ameddig a vállalat be nem zárja burmai üzemét.
A cég alig két hónappal később, januárban bejelentette, hogy négy hónap alatt bezárja burmai gyárát, és elbocsátja mintegy ezer alkalmazottját. A vállalat azzal indokolta a döntést, hogy nem látnak semmi reményt arra, hogy az ország a közeljövőben demokratizálódni kezdjen. A cég ugyanakkor továbbra is állította, hogy a gyárban a munkafeltételek sokkal jobbak voltak, mint Burmában általában.