Megszavazta a közkiadások stabilizációjára irányuló kormányzati intézkedéseket a cseh parlament alsóháza.
Az adórendszer módosításait, a szociális juttatások korlátozását és az orvosi illetékek bevezetését tartalmazó reformokat a 200 tagú testületben a keddi szavazáskor az összes koalíciós képviselő, valamint két, a szociáldemokrata pártból korábban kilépett képviselő támogatta, ami elegendő volt a sokat vitatott törvényjavaslat keresztülviteléhez. A szociáldemokrata és a kommunista ellenzék az intézkedések ellen szavazott, mert úgy véli, hogy azok csak a felső tízezernek kedveznek. A reformokat még a felsőháznak is jóvá kell hagynia. Ez azonban már csak formalitás, mert a kormányoldalnak jelentős többsége van a szenátusban. Václav Klaus államfő jelezte, hogy a törvényt aláírja.
A "cseh Gyurcsány-csomag" úgy rendezné át az adóstruktúrát, hogy az magasabb jövedelműek és a vállalatok számára kedvező: az elsősorban az alacsonyabb jövedelműek által igényelhető adókedvezmények körét jelentősen szűkítik, miközben az adókulcsokat csökkentik. Ennek keretében 2010-ig fokozatosan 24-ről 19 százalékra csökkentenék a vállalati nyereségadót, és egységes, 15 százalékos személyi jövedelemadót vezetnének be. Sőt, elképzelhető, hogy még ennél is tovább mennek: az utóbbi napokban felmerült a szja további mérséklése.
Ugyanakkor lefaragnák a szociális juttatásokat, a három évet betöltött betegeket vizitdíj fizetésére köteleznék, szigorítanák a táppénz kifizetését, valamint korlátoznák a gyereknevelési és szülési támogatásokat. A kieső bevételeket a kedvezményes, jelenleg 5 százalékos áfakulcs 9 százalékra való növelésével pótolnák az említett kiadáslefaragás mellett.
A reformcsomag célja, hogy a jelenlegi 4 százalékról 2008-ra 3, majd 2010-ig 2,3 százalékra szorítsák le a költségvetés GDP-arányos hiányát, ami megteremtené az euró 2012-es bevezetésének lehetőségét