Csak az emailekben említették
A két cég szóban megállapodott ennek a részletnek a visszafizetéséről is, de ennek írásos nyoma a Citigroupnál nem volt. A New York Times szerint csak a cég belső levelezéséből lehet a megállapodásra következtetni. Tehát ez a megrendelés úgy változott kölcsönné (az Enron felől nézve adóssággá), hogy annak nem volt nyoma az iratokban - tehát ezt az összeget az Enronnak sem kellett a könyvelésben adósságként feltüntetnie.
A Citigroupot és a J. P. Morgant eddig is többen vádolták azzal, hogy sokmilliárd dollárnyi előnytelen üzletet kötöttek az Enronnal, de ez az első alkalom, hogy egy cég belső iratai alátámasztják a vádakat. A Citigroup szóvivője nem kommentálta a lap értesülését, de közölte, hogy az Enronnal kötött üzletek teljesen szabályosak voltak.
Szenátusi meghallgatás
Az ügyben kedden tart meghallgatást a szenátus illetékes vizsgálóbizottsága. Carl Levin, a bizottság demokrata elnöke azonban már a meghallgatás előtt kijelentette: "A Citigroup részt vett a csalásban". Hasonló véleményen van a bizottság egyik republikánus tagja, Susan M. Collins is:"A Citigroup hajlandó volt feláldozni jó hírnevét, hogy egy régi ügyfelének kedvezzen."
Robert S. Bennett, az Enron egyik ügyvédje szerint ezek a kijelentések csak a politikai nyomást tükrözik, hiszen az amerikai kormányzat elkötelezte magát a könyvelési praktikák végleges felszámolása mellett. "Ennek ellenére az említett ügyek nagy része teljesen szabályos volt" - közölte az ügyvéd.