Chuck Watson, a Dynegy elnöke komolytalannak nevezte a keresetet. "A kártérítési pernek semmi értelme, ez is csak azt bizonyítja, hogy az Enron képtelen felelősséget vállalni kudarcáért" - mondta. "Vigyáznunk kell, mert az Enron el akarja terelni a figyelmet a fontos tényekről" - tette hozzá.
Hibás könyvelés
Az Enron-botrány hat hete kezdődött, mikor az amerikai hatóságok hibákat találtak a cég könyvelésében. A hír hatására a részvényárfolyam zuhanni kezdett, majd a 101 milliárd dolláros árbevételű, a világ negyven országában 21 ezer embert foglalkoztató vállalat elismerte, hogy 1997 és 2001 között nyeresége hatszázmillióval alacsonyabb volt, mint annak idején állította. A céget ekkor még megmenthette volna a Dinegy Group, de a csoport november 28-án bejelentette, hogy nem tárgyal tovább az Enron felvásárlásáról.
11-es fejezet
Az amerikai csődtörvény úgynevezett 11-es fejezete szerinti kérelem arra ad lehetőséget a társaságnak, hogy minden veszteséges szerződéstől és kölcsönügylettől elállhasson. Ez az eljárás azt hivatott elősegíteni, hogy egy vállalat képes legyen talpra állni és megkezdeni a hitelek visszafizetését. Ehhez azonban a kérelmet először a hitelezők több mint kétharmadának jóvá kell hagynia - közölte a Világgazdaság.
Sokakat magával ránt
Az Enron esetleges fizetésképtelensége az amerikai és a globális vállalattörténet egyik legnagyobb csődje lehet - írta a Napi Gazdaság. Az Enron az USA és Európa energiapiaci (áramkereskedelmi és gázszállítási) tranzakcióinak 20 százalékát bonyolította le mindeddig, s a nemzetközi árutőzsdéknek ugyancsak egyik jelentős szereplője. A cég esetleges csődje tehát a hitelező bankokon kívül az energiaszektort és a fémpiacot is igen keményen érintheti, de hatással lehet többek között a szén, a fa és a papír nemzetközi kereskedelmére is. (A papír ára például eshet, miután az Enron áruba bocsáthatja a teljes csőd elkerülése végett hatalmas készleteit.)