Rosszul fizetett, kilátástalan, képzettséget nem kívánó munka - angolszász nyelvterületen évek óta használják erre a McJob szót. A McDonalds most megint harcot indított a szó használata ellen, legfőképpen azért, mert a szó definíciója már az oxfordi értelmező szótárban is megjelent.
A McJob rég elvesztette ezt a jelentését, már semmi alapja nincs, és azokat a keményen dolgozó emereket sérti, akik nap mint nap kiszolgálják az éttermekbe látogatókat - reagált a Financial Timesnak a McDonalds európai vezére. David Fairhurst szerint itt az ideje, hogy "izgalmas, megtérülő és lehetőségekkel telire" változtassák a definíciót. Szavait alátámasztandó megemlítette, hogy a Nagy-Britanniában dolgozó vezető beosztásúak fele egyszerű éttermi dolgozóként kezdte.
Ennek ellenére a cég nem indít jogi eljárást a szótár kiadói ellen. Inkább nagyszabású kampánnyal szeretnék elérni, hogy töröljék a szócikket.
Nem ez az első alkalom, hogy a világ legnagyobb gyorsétteremlánca fellép a McJob kifejezés ellen. Három évvel ezelőtt a Merriam-Webster szótárának akkori kiadásában a szó mellett a "rosszul fizetett, kilátástalan munka" meghatározás állt.
Akkor a McDonalds vezérigazgatója védte meg a cégnél dolgozókat, a mostaniakhoz hasonló érveket használva. A cég jogászai is léptek, akkoriban alapjuk is volt rá, hiszen a McJob kifejezés hasonlított a hálózat McJOBS kifejezésére, amely a vállalat különleges programja a szellemileg és fizikailag hátrányos helyzetben lévők számára.
A McJob kifejezés először a nyolcvanas években jelent meg angolszász nyelvterületen. Igazán ismertté azonban egy kanadai író, Douglas Coupland 1991-ben megjelent regénye, a Generation X után vált.