Harcolnak
A mozgalom célja, hogy nyomást gyakoroljanak a Wal Martra, mely a bevétel érdekében egyre lejjebb nyomja az árakat az áruházaiban, de a dolgozók bérét és a juttatásokat is. A szakszervezeti vezetők remélik, hogy kollektív szerződéseket és már előnyöket tudnak nyújtani a mintegy 1,6 milliónyi alkalmazottnak világszerte. Az AFP szerint még Kínára is kiterjesztenék az érdekképviseletet, pedig az ázsiai országban a nyugati típusú szakszervezeti képviselet nem létezik.
A Wal Mart áruházláncot gyakran vádolják azzal, hogy szakszervezet-ellenes, és nem engedi dolgozóinak, hogy érdekképviseletbe tömörüljenek. A Wal Mart természetesen tagadja, hogy tiltaná a szakszervezeteket, de honlapján azonban az a hivatalos álláspont olvasható, hogy nem hisznek a szakszervezetekben az Egyesült Államokban. A cég szóvivője szerint a Wal Mart sok országban példát mutat, a dolgozókkal pedig mindenhol azonos elvek alapján bánnak. A cég alkalmazottai választhatnak, szakszervezeti tagok akarnak-e lenni, vagy sem, és a többség nem lép be az érdekképviseleti szervbe - magyarázza Beth Keck.
A szakszervezeti szövetség soros elnöke szerint azonban a Wal Mart minimálbért fizet, olyan országokba viszi a munkákat, ahol a kemény munka elfogadott, és az adófizetőkre hárítja az egészségügyi hozzájárulásokat. Joe Hansen korábban sokszor harcolt a Wal Mart ellen. "Elutasítjuk a Wal Mart-féle módszereket, és el fogjuk érni, hogy jobb körülmények között dolgozzanak az emberek" - jelentette ki a szakszervezeti szövetség szóvivője.