Miért nem tudtak róla?
Dokumentumok és a kikérdezett iraki tudósok tanúsága szerint Szaddám Huszein legalábbis részben már 1998 előtt leszerelt, ennek bizonyítékait azonban a háború fenyegető árnyéka ellenére sem adta át az ENSZ fegyverzetellenőreinek, a szakértő szerint azért, mert fenn akarta tartani a katonai hatalma látszatát.
Kay elmondta, az iraki diktatúra fegyverarzenáljának sorsát szinte teljesen feltérképezték, de még vizsgálják, hogy erről miért nem voltak megfelelő információi az amerikai hírszerzésnek.
Bushnak nagy bizalma van a CIA-ban
Az elnökválasztási kampányba jól illeszthető hírszerzési kudarcot kihasználó demokraták Bush felelősségét firtatják, de Kay szerint "mindenki hibázott, a külső szakértők is, mint én, s más hírszerző ügynökségek is, így a németek és a franciák, akik szintén úgy vélték, hogy Iraknak tiltott fegyverei vannak" - mondta el a lapnak a szakértő.
Eközben George Tenet CIA-igazgató önkéntes távozási szándékáról értesült a The Wall Street Journal. Tenet Bill Clinton elnöksége idején, 1997-ben került a CIA élére, és bár az utóbbi egy évben többször meg akart válni tisztségétől, a lap szerint most már kivárja a novemberi elnökválasztás.
George Bush amerikai elnök kedden úgy nyilatkozott, hogy "nagyon bízik" a hírszerzésben.
Cikkek, esélyek, portrék, eredmények, térképek – minden egy helyen!
Ne maradjon le semmiről, kövesse az Indexen az amerikai elnökválasztás legfontosabb pillanatait és böngéssze a Fehér Ház blog tartalmait!
November 1-től folyamatosan frissülő hírfolyamunkban számolunk be minden fejleményről, a voksolás éjszakáját kiemelt figyelemmel kísérjük. A választás másnapján reggel hét órától élő videós műsorral jelentkezünk, interaktív térképeink segítségével pedig minden információt megtalál!