Meghalt a brit lehallgatási ügy egyik kulcsfigurája
További Külföld cikkek
- Az Iszlám Állam németországi karácsonyi vásárok megtámadására készülhet
- Pillanatok alatt öntött el egy várost az árvíz Nagy-Britanniában
- Túlélőket és holttesteket is találtak a Vörös-tengeren elsüllyedt turistahajónál
- Hatalmas kavarás után kiderül, hivatalba léphet-e Ursula von der Leyen bizottsága
- Meghalt a világ legidősebb férfija
A rendőrség szerint Sean Hoare, a News Of the World egykori újságírója halálának oka ismeretlen, de nem gyanús.
A férfi lakásához hétfőn hívták ki a hatóságokat, akik gyorsan megállapították, hogy Hoare néhány órával korábban életét vesztette watfordi otthonába. A sztárvilág zaftos sztorijaival foglalkozó riportert már 2005-ben kirúgták az NoW-től.
A lehallgatási botrányban ő volt az első, aki névvel nyilatkozott a Murdoch-magazin irányítóiről. Hoare már tavaly bevallotta a New York Times-nak, hogy főnöke, Andy Coulson bátorította az újságírókat arra, hogy hallgassák le a célszemélyek hangpostáit.
Közben a Scotland Yard főparancsnok vasárnapi távozása után hétfőn lemondott a helyettese, John Yates is.
John Yates azután jelentette be lemondását, hogy a Scotland Yard felügyeleti hatósága - Metropolitan Police Authority (MPA) - közölte vele: felfüggesztik tisztségéből, mivel vizsgálat indul ellene. Yates ellenőrizte egy olyan PR-szakértő megbízhatóságát, akit a Scotland Yard korábban alkalmazott, és akit a napokban őrizetbe vettek a telefonlehallgatási ügyben játszott szerepe miatt.
A Scotland Yard 2009-2010-ben szerződéses kapcsolatban állt a botrányt okozó egykori vasárnapi bulvárlap, a News of the World egyik volt főszerkesztő-helyettesével, Neil Wallisszal, aki külsős PR- és médiatanácsadói szerepet látott el a rendőrségnél. Jórészt az ő alkalmazása körüli bírálatok miatt mondott le előző nap Sir Paul Stephenson, a Scotland Yard főparancsnoka is.
Az egyre dagadó botrány miatt lerövidítette dél-afrikai és nigériai látogatását David Cameron konzervatív párti brit miniszterelnök, közölve: szeretne már szerdán Londonban lenni, hogy részt vehessen a lehallgatási ügyben általa kért rendkívüli alsóházi vitanapon. A brit parlament hathetes nyári szünete az eredeti tervek alapján kedden kezdődött volna.
Kedden a parlament médiabizottsága meghallgatja a botrány miatt már megszüntetett News of the World egykori főszerkesztőjét, Rebekah Brookst - aki múlt pénteki lemondásáig a lapot kiadó News International sajtó- és médiacsoport vezérigazgatója volt -, valamint James Murdochot, a News International elnökét és apját, Ruper Murdochot, a nevéhez fűződő globális sajtó- és médiabirodalom holdingcégének (News Corporation) első emberét.
Brookst a telefonlehallgatási ügyben a hétvégén őrizetbe vették, majd óvadék ellenében szabadlábra helyezték. Az utóbbi évtizedek legsúlyosabb nagy-britanniai sajtóbotrányát az robbantotta ki, hogy kiderült: a News of the World - sztorivá gyúrható exkluzív értesülések reményében - néhány éve feltörte és lehallgatta egy elrabolt és brutálisan meggyilkolt 13 éves kislány mobiltelefonjának üzenetrögzítőjét, miközben az akkor már halott gyermeket a rendőrség még nagy erőkkel kereste.