A volt amerikai külügyminiszter képeivel teli albumot is találtak a felkelők Kadhafi palotájában. A könyv minden oldalán a fekete politikusnő képei láthatók, ami Kadhafi korábbi megnyilvánulásainak birtokában bizarr.
A líbiai vezető három éve, politikájának enyhülésekor találkozott Rice-szal. Akkori nyilatkozata arra enged következtetni, hogy a külügyminiszter mint nő is hatást tett Líbia vezetőjére. "Támogatom az én drága, afrikai asszonyomat. Lenyűgözött a mód, ahogy hátradőlt, és parancsokat osztogatott az arab vezetőknek. Liza, Liza, Liza. Nagyon szeretem őt. Felnézek rá, és büszke is vagyok rá, mert ő egy igazi, fekete, afrikai nő."
Biztos információt egyelőre sehol sem lehet olvasni, találgatások viszont bőven vannak arról, hol lehet a vezető. A Telegraph tudósítója szerint arról terjed a szóbeszéd, hogy az algériai határ felé menekült, hogy elhagyja az országot. A BBC közben arról ír, fotósok gyülekeznek több tunéziai repülőtéren, mert arra számítanak, Kadhafi ott fog megjelenni.
Harcok Kadhafi főhadiszállása közelében nagyobb térképen
Az al-Dzsazírának nyilatkozó lázadó források szerint tankok hagyták el Kadhafi rezidenciáját, és tűz alá vették a város egyik negyedét.
Hogy kezdődött ez az egész? Vérengzés Bengáziban, a terrort és a gazdasági nehézségeket megelégelő tüntetők és Szaif al-Iszlam Kadhafi legendás ujjfelemelése. Ez volt a helyzet a felkelés kezdetekor, februárban.
A háború véget érhet brutális utcai harcokkal, Kadhafi kapitulációjával és a fővárosiak felkelésével is, az pedig még bizonytalanabb, mi jöhet ezután - írtuk múlt héten, amikor már látszott, közel az utolsó összecsapás.
A brit miniszterelnök már másodszor kényszerül megszakítani nyaralását idén. Először a brit zavargások miatt kellett az éjszaka közepén hazarepülnie Toszkánából, most pedig cornwalli pihenését szakította meg, hogy a líbiai helyzet miatt összeüljön a Nemzetbiztonsági Tanács. Együttérzünk vele.
Az al-Dzsazíra még arról írt, a város 95 százaléka van a felkelők kezén, a Reuters által idézett forrás szerint ugyanakkor inkább 80 százalékról van szó. A legfontosabb persze nem is a százalékos arány, hanem, hogy meddig tartja megát Kadhafi főhadiszállása, és meddig tartják magukat a hozzá hű erők.
Heves harcok zajlanak Kadhafi főhadiszállásánál Tripoli központjában az AFP hírügynökség szerint. A város déli részén szintéről harcokról érkeznek hírek.
Moammer Kadhafi a diktátorok bizarr csoportjához tartozik: ha egy film hőse lenne, nagyon vicces paródiája is lehetne a kattant zsarnokoknak. Azonban nagyon is valódi, 42 éve uralkodik Líbiában, és sok vér tapad a kezéhez. A gyerekeivel is sok furcsa dolog történt már. Összefoglalónkban néhány elképesztő mozzanatot emelünk ki a klán történetéből.
Kormányellenes lázadók vonultak be Tripoliba augusztus 21-én éjszaka és szinte az egész fővárost ellenőrzésük alá vonták, miután Moammer el-Kadhafi líbiai vezető biztonsági erői összeomlottak. Kadhafi két fiát őrizetbe vették, az utcán tömegek eufórikus hangulatban ünnepelték a négy évtizede hatalmon lévő vezető bukásának rohamos közeledtét. Egyelőre nem tudni, hol van Kadhafi.