Nem vertek gyereket a menekültek Bősön
További Külföld cikkek
- Itt vannak a köztársasági elnök új határozatai, kiderült, ki lesz Varsó új nagykövete
- Szijjártó Péter történelmi pillanatról beszélt, Albánia számára élet-halál kérdése az uniós csatlakozás
- Lövésekkel állították meg a magyar autótolvajt a szlovák rendőrök
- Megkezdődött Észak-Korea bosszúja Dél-Korea ellen: felrobbantották a két országot összekötő utakat
- Keményen beleállt az Európai Néppárt Orbán Viktorba, a Fidesz határozottan visszautasította
A felvidéki Bős polgármestere és a rendőrség is cáfolja azt a Facebookon terjedő hírt, hogy menekültek zaklattak volna egy piknikező családot, írja az Új Szó. A bejegyzést közzétevő nő szerint a családjuk a bősi menekülttábornál piknikezett, amikor a táborlakók kövekkel és földdel dobálták meg őket, miközben vicsorogtak. A család állítólag elfutott, de visszaküldték a kisfiút a bicikliért, azonban a menekültek megtámadták és megverték.
A lap megkereste Bős polgármesterét, Fenes Ivánt, aki cáfolta, hogy történt volna ilyen eset, mint mondta, "a menekültekkel minden rendben van, nincs velük gond". A rendőrség szóvivője szerint nálunk nem jelentettek ilyen esetet, de a falubeliek szerint is kizárt, hogy ilyesmi történt volna.
Ahogy azt mi is megírtuk, a szlovák-magyar határ közelében lévő, túlnyomó többségében magyarok lakta csallóközi nagyközségben augusztusban nyitották meg újra a menekülttábort, hogy ott 500 olyan migránst helyezzenek el, akik Ausztriában már beadták a menedékkérelmüket. A felajánlást Szlovákia tette Ausztriának, ahol kapacitásproblémákkal küzdenek.
A bősiek tüntettek a tábor újranyitása ellen, a helyi népszavazáson pedig a lakosok 96 százaléka utasította el a tábor újranyitását. Ennek ellenére a szlovák kormány itt helyezte el az Ausztriától ideiglenesen átvett menekülteket. A település viszonzásul januártól városi rangot kap, amiért 22 éve küzdöttek.
A szlovákok a legelutasítóbbak a közép-európai országok közül
A háborús övezetekből érkező menekültek befogadását a legmagasabb, 62 százalékos arányban Szlovákia lakossága utasítja el, derült ki a CVVM, közvetlenül a párizsi merényletek előtt végzett nemzetközi felméréséből, amelynek eredményét hétfőn hozták nyilvánosságra Prágában. Majdnem ugyanolyan magas, 59 százalékos az elutasítás aránya a csehek körében is. Ugyanakkor Lengyelországban a megkérdezettek 38 százaléka, míg Magyarországon csak 32 százaléka utasítja el a háborús menekültek befogadását.
Az intézet megállapításai szerint a migrációs hullám a négy visegrádi állam közül csak Magyarországon okozott komoly gondokat, mégis a magyarok azok, akik a négy ország lakosai közül a leginkább megértőek a menekültekkel szemben.