A szaúdi trónörökös nekiment a vallási vezetőknek
További Külföld cikkek
-
Az orosz hadseregről kommentelt, majd kizuhant a kilencedikről egy orosz férfi
- Orbán Viktor: Ez a háború nem Ukrajnáról szól, stratégiai oka a NATO bővítése
- Alekszej Navalnij felesége figyelmeztette Európát, Vlagyimir Putyinban nem lehet megbízni
- A Hamász átadta Izraelnek a szombaton elengedendő három túsza nevét
- Emmanuel Macron elektrosokknak nevezte Donald Trump visszatérését a Fehér Házba
Szaúd-Arábia óriási változások előtt áll:
- jövőre legális lesz a nők számára az autóvezetés,
- 500 milliárd dollárból felépítenek egy negyed magyarországnyi várost,
- és a leendő király hadat üzent a vallási elöljáróknak.
![Mohamed bin Szalmán](https://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/1862/18627/186270/18627009_1adc655016a78d2786cf2e86450514b1_wm.jpg)
És ez mind a Mohamed bin Szalmán koronaherceghez, a szaúdi monarchia következő uralkodójához kötődik. A haladó szellemiségű Szalmán herceg az olajár összeomlása óta súlyos problémákkal terhelt szunnita királyság nagy reménysége, aki nagyon fiatalon került a hatalom közelébe. Nem ő lett volna a hagyományos öröklési rend szerinti következő király, de egy drasztikus döntéssel őt nevezte ki a jelenleg hatalmon lévő édesapja.
Kedden Szalmán herceg egy rijádi befektetési konferencián beszélt 2500 ember előtt, arról, hogy teljesen új országot akart felépíteni. Mohamed bin Szalmán azt ígérte: az olajban gazdag közel-keleti ország nem azzal fog újabb 30 évet eltölteni, hogy szélsőséges ideológiákhoz alkalmazkodik.
"Visszatérünk egy mérsékelt iszlám gyakorlásához, amely nyitott a világra és minden más vallásra"
– mondta a konferencián.
Amellett, hogy a beszéd egyértelműen elítélte az ország teokratikus berendezkedését a körülmények is ugyanezt erősítették, a rijádi tanácskozás műsorvezetője a Fox Business csatorna újságírónője volt. Tehát: a szaúdi trónörökös, szaúdi földön egy színpadra állt egy amerikai nővel és arról beszélt befektetőknek, hogy vegyenek részt egy teljesen új ország felépítésében.
A Washington Examiner cikke szerint az igazi munka csak most kezdődik a koronaherceg számára. Az országban hatalmas befolyással rendelkező vallási elöljárók azért nézték el eddig a királyfi haladó szellemiségű gondolatait, mert nem volt kérdés, hogy amíg támogatják a Szalmán dinasztiát, addig nekik is biztos helyük van az ország vezetésében.
A hatalmi átalakulás bizonytalan helyzetet okozhat az olajországban, a kisemmizés előtt álló klérusok akár radikális iszlamista terroristákkal közösen is harcot hirdethetnek a királyi család ellen.