Újabb botránnyal tetőzik a káosz a virginiai demokratáknál
Tetőfokára hágott a káosz szerdán a virginiai demokratáknál: Mark Herring, az állam igazságügyi minisztere elismerte, hogy 1980-ban feketére mázolt arccal ment el egy buliba, így a kormányzó és a kormányzóhelyettes után a harmadik legmagasabb rangú állami tisztviselőnek is botránnyal kell megküzdenie – írja a CNN.
Mark Herring szerdán Twitteren adott ki közleményt, mely szerint 19 évesen rappernek öltözve ment el egy buliba, ehhez pedig az arcát is feketére festette. A politikus azt írta, később nem fordult elő hasonló, de vállalja tettének következményeit, mert ez az egy eset is rámutat arra, hogy fiatalként még nem látta, hogy mekkora fájdalmat tud okozni a viselkedésével.
Please see my statement below. pic.twitter.com/FBDcgxHOq9
— Mark Herring (@MarkHerringVA) February 6, 2019
Az ügy azért különösen érdekes, mert rövid időn belül ez a harmadik demokratákhoz köthető botrány Virginiában:
- szombaton a kormányzó, Ralph Northam került kínos helyzetbe, miután megvádolták, hogy Ku-Klux-Klán egyenruhában pózolt az 1984-es egyetemi évkönyvében,
- nem sokkal később pedig a kormányzóhelyettest vádolta meg azzal egy nő, hogy 2004-ben szexuálisan zaklatta őt.
A kormányzót a botrány kirobbanása után a republikánusokon kívül több demokrata politikus is lemondásra szólította fel. Herring eredetileg nem volt köztük, később azonban, miután Northam letagadta, hogy ő lenne a képen, de elismerte, hogy egy másik alkalommal feketére mázolta az arcát, ő is úgy vélekedett, hogy a kormányzónak ideje távoznia.
A kormányzóhelyettes ügyében szerdán érkeztek újabb fejlemények, az őt vádló nő ugyanis most beszélt először részletesen az állítólagos támadásról.
"I suffered deep humiliation and shame" Vanessa Tyson, accuser of Virg LG @FairfaxJustin tells her side of what she says was a sexual assault of her in 2004 pic.twitter.com/lyX9EDucvF
— Marc Caputo (@MarcACaputo) February 6, 2019
A három botránynak egyébként komoly politikai következményei is lehetnek, ugyanis ha mindhárom demokrata tisztviselő lemond, akkor a virginiai alkotmány értelmében a képviselőház elnöke kerül a kormányzói székbe, ezzel pedig a republikánusok kerülnének hatalomra az államban.