2600 új beteg és majdnem 300 halott Franciaországban, mentővonattá alakítottak át két TGV-t
További Külföld cikkek
- Elraboltak egy csecsemőt egy bécsi kórház szülészeti osztályáról
- Pattanásig feszült a hangulat a Külügyi Tanács brüsszeli ülése előtt
- Szijjártó Péter szerint szégyenletes, abszurd és elfogadhatatlan ez a döntés
- Oroszország azzal támadja az Egyesült Királyságot, hogy Ukrajna oldalán belépett a háborúba
- Vlagyimir Putyin belebukhat, ha meghozza ezt a súlyos döntést
Részletes tájékoztatót tartott a koronavírus-helyzetről vasárnap este Jérome Salomon, az egészségügyi minisztérium járványügyi igazgatója, aki elmondta, hogy szombatról vasárnapra 2599-cel növekedett a koronavírusos megbetegedések száma, és szombat óta újabb 292 beteg halt meg a járvány miatt.
Összesen már 40 174 megbetegedést regisztráltak az országban, közülük 2606 beteg halt meg, és eddig 7202-en gyógyultak fel a betegségből.
Aggasztó viszont, hogy jelenleg is 19 354 beteg szorul kórházi ápolása, ami 10 százalékkal több, mint a szombati adat, és összesen 4632-en vannak az intenzíven, ami 359-cel több, mint a szombati esetszám.
„Ez az utóbbi a legfontosabb adat, amit figyelni kell, mert ez tükrözi vissza a járvány dinamikáját” – hangsúlyozta a szakember az MTI szerint. „Ezt a számot fogjuk elemezni, hogy lássuk a karanténintézkedések hatásait a hét második felében. Amennyiben a kijárási korlátozásokat és az egészségbiztonsági előírásokat betartja mindenki, az intenzív osztályra kerülő betegek számának csökkenését kell majd látnunk a hét vége felé” – tette hozzá.
Az intenzíven fekvők közül 34% 60 év alatti, a 64%-uk 60-80 év közötti, és összesen 60 fő 30 év alatti beteg van.
A tájékoztatás szerint a jövő héttől kezdve nemcsak a kórházakban, hanem az idősotthonokban és a kórházakon kívül elhunyt fertőzöttek is bekerülnek az elhalálozásokról készülő összesítésbe, így pontosabb kép alakulhat ki a halálozási arányokról.
Vonaton, repülőn szállítják a betegeket
Salomon a vasárnapi tájékoztatón arról is beszámolt, hogy 250 beteget szállítottak el német harci szállítókkal, a francia hadsereg helikoptereivel vagy egészségügyi vonatokkal Elzász-Lotaringia túlterhelt kórházaiból. Vasárnap érkeztek először francia koronavírusos fertőzöttek német kórházakba.
„Muszáj felszabadítani ágyakat, levegőhöz kell juttatni az intenzív részlegeket. Még mindig nő a betegek száma” – mondta Francois Braun, a kelet-franciaországi Metz kórháza sürgősségi osztályának vezetője.
Két mentővonattá átalakított szuperexpresszel (TGV) 36 Covid-19 beteget délután a délnyugat-franciaországi Bordeaux és Poitiers kórházaiba szállították át a jelenleg leginkább túlterhelt elzászi intézményekből, miközben a kormány azt ígérte, hogy a járvány kezdetén országos szinten rendelkezésre álló 5 ezer intenzív ágy április folyamán fokozatosan meg fog triplázódni.
Eközben Olaszország példáját követve Franciaország is átadta több beteg kezelését Németországnak, vasárnap repülővel és helikopterrel is érkeztek betegek német kezelésre.
A munkaügyi minisztérium arról tájékoztatott, hogy eddig 220 ezer vállalkozásnak a kijárási korlátozások miatt kényszerszabadságra küldött 2,2 millió alkalmazottja igényelte a kieső fizetésért járó bérpótlékot, amelyet teljes egészében átvállal az állam a március 17-én életbe lépett karantén egyelőre határozatlan ideig tartó idejére.
(Borítókép: Betegszállításra átalakított TGV várakozik a koronavírusos páciensek szállítására Strasbourgban 2020. március 26-án. Fotó: Frederick Florin / AFP)
Vannak, akiknek már nincsenek kérdéseik,
És vannak, akik az Indexet olvassák!
Támogasd te is a független újságírást,
hogy ebben a nehéz helyzetben is tovább dolgozhassunk!
Kattints ide!