Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEM- Külföld
- vakcina
- koronavírus
- pfizer
- oltóanyag
- anglia
- koronavírus-járvány
- koronavírus a világban
- egészségügy
- egyesült királyság
- nagy-britannia
- egyesült államok
- gyógyszeripar
Az Egyesült Királyságba már megérkeztek a vakcinák
Csütörtökön késő este megérkezett a Pfizer/BioNTech oltóanyaga az Egyesült Királyságba, ahol már jövő hét folyamán elkezdődik az oltási kampány.
A vakcinákat Belgiumból szállították egy kamionnal, amely a Csatorna-alagútban közlekedő Le Shuttle járműszállító vasúti szerelvények egyikén kelt át a kontinensről Angliába.
A Pfizer és a BioNTech vállalatok által fejlesztett oltóanyagból
London eddig 40 millió dózist rendelt.
Matt Hancock brit egészségügyi miniszter tájékoztatása szerint ebből több millió már decemberben megérkezik.
A brit kormány elsőbbségi listát állított össze arról is, hogy az egyes lakossági csoportok milyen sorrendben juthatnak hozzá a vakcinához. A 25 oldalas útmutatásból kiderült, hogy
a lista élén az idősotthonok lakói és gondozóik állnak.
Utánuk a 80 éven felüliek, valamint az egészségügyi ellátás és a gondozói szolgálatok dolgozói, majd időrendi sorrendben a 75, a 70, a 65, a 60, az 55, végül az 50 éven felüliek oltása következik.
Mindeközben Anthony Fauci, az amerikai allergológiai és fertőző betegségek országos intézetének igazgatója bírálta az említett oltóanyagot:
Tudják, szeretem a briteket, nagyszerűek, kiváló tudósok, azonban most csak átvették a Pfizertől származó adatokat, s ahelyett, hogy nagyon alaposan ellenőrizték volna ezeket, azt mondták, hogy rendben, adjuk meg az engedélyt, és ennyi, ezt is tették.
Később az igazgató bocsánatot kért a kijelentéséért, mondván:
Nagy a bizalmam mind a tudományos, mind a szabályozásért felelős közösség iránt az Egyesült Királyságban. Nem akartam semmiféle hanyagsággal vádolni (az illetékes brit hatóságot), még ha úgy is lehetett érteni.