Putyin nem szeretne Texast Oroszországban
További Külföld cikkek
- Újabb kérelemmel állt elő Donald Trump az ellene indult büntetőper miatt
- Újabb ország csatlakozott a BRICS-hez
- A börtön, amely az embertelen körülményekről, kínzásokról és brutális kivégzésekről híresült el
- A húszmilliós kisebbség, amely már száz éve hontalanul él
- Meghalt egy spanyol cserediák Thaiföldön egy elefánt fürdetése közben
A nem megújuló energia húzta ki a csávából Texast, miután a példa nélküli dermesztő hidegben befagytak az amerikai államban a szélerőművek turbinái. Merthogy a turbinákat nem zöld energiával, hanem pont nem megújuló energiaforrásokkal indították újra – legalábbis Vlagyimir Putyin szavai szerint.
A világ egyik legnagyobb fosszilis üzemanyag-termelő ország vezetője szerint Texas példaként szolgál arra, Oroszországnak hogyan kéne, vagy éppen hogyan nem kéne az ásványi erőforrásokban gazdag területek fejlesztését megközelíteni.
Texas megfagyott, amikor hideg volt – mondta az orosz elnök az ország szénipari vezetőjével folytatott videókonferenciáján.
Köze sem volt a környezetvédelemhez annak, ahogyan felmelegítették a turbinákat az erőművek beindításához
– tette hozzá.
Az Index is megírta, hogy a precedens nélküli téli hideg kiütötte Texas szél-, földgáz- és szénerőműveinek egy jelentős részét, aminek következtében milliók maradtak fűtés, ivóvíz és áram nélkül, miközben a megnövekedett energiakereslet a csillagos egekbe repítette a villamosáram árát.
A nem megújuló energiaforrásokat pártoló texasi tisztségviselők sora támadta Joe Biden amerikai elnök beharangozott, a fosszilis tüzelőanyagok visszaszorítását célzó zöldenergia-politikáját, mások pedig kizárólag a szélerőművek lefagyását okolták a rendkívüli állapotokért.
Texasban az áram 40 százalékát földgázból, 23 százalékát szénből, 23 százalékát pedig a szélenergiából állítják elő.
Az orosz hatalommal szemben kritikus Moscow Times emlékeztet, hogy
Putyin rendszeresen kritizálta a globális zöld energia-kezdeményezéseket, és hangot adott annak a meglátásának is, hogy a szél- és napenergia „visszaküldené az emberiséget a barlangba".
Donald Trump volt amerikai elnökhöz hasonlóan pedig azzal is a szélerőműveket ellen érvelt, hogy a turbinák veszélyesek a madarakat.