![Máshogyan ugyanúgy - Hétköznapi emberek, különleges sorsok](https://index.hu/assets/images/konyvajanlo/mashogyan.png)
Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEM![](https://indexadhu.hit.gemius.pl/redot.gif?id=nSCbubuYpDWJZLZs0TssLrbt33Lk5kbipuiZrkg89G3.g7&stparam=yhgpgnokkm&fastid=bbigxhzahufvybjhhkdlwpeofsko&nc=0)
Az egyre pokolibbá váló indiai járványban a sokszor órákig elérhetetlen hivatalos segélyvonalak helyett a Twitter lett a segítség és információnyújtás fő terepe - írta az Al Jazeera. Az emberek gyorsan váltottak, miután egyre nehezebb egészségügyi ellátáshoz jutni, az oxigén- és gyógyszerhiánnyal küzdő kórházak pedig elküldik azokat, akiket nem tudnak ellátni. Így pillanatok alatt a Twitter vált a közösségi segítségnyújtás platformjává az oxigénpalack-, gyógyszer- és kórházi ágykereséshez a #COVIDSOS és hasonló hashtagek alatt.
A Twitter egyelőre nem annyira elterjedt Indiában, mint akár a Facebook, vagy a WhatsApp, azonban jelenleg az egyik legértékesebb segítséget kínálja a retweet funkcióval. Például egy önkéntescsoport által összeállított Google táblázat, amelyben az egyes szövetségi államok kórházi ágyak, oxigén- és vérplazma ellátottságáról szóló információkat gyűjtötték össze, pillanatok alatt tucatnyi különböző oldalon terjedt el.
Egy 25 éves szoftverfejlesztő, Umang Galaiya olyan weboldalt készített, amellyel az érdeklődők egyes városokra és ellátásokra, igényekre – legyen az oxigén vagy akár a fertőzés kezeléséhez használt remdesivir – kereshetnek rá, aztán pedig közvetlenül a Twitteren elérhető releváns találatokhoz irányítja őket. Eddig több mint 110 ezer találata volt.
Vannak azonban, akiknek a segítség már későn érkezik.
Sweta Dash indiai újságíró hétfőn keresett üres, lélegeztetővel ellátott kózházi ágyat egy terhes nőnek Új-Delhiben, és noha 100 retweet révén rövidesen egy kormányzati alkalmazott javasolt is egy intézményt, ahol fogadnák, pár órával később az újságíró már azt posztolta, hogy sajnos a páciens eltávozott.
Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEM