- Külföld
- astrazeneca
- vérrögképződés
- anglia
- koronavírus a világban
- vakcina
- oltás
- koronavírus
- egyesült királyság
- nagy-britannia
A britek fontolgatják, hogy nem oltják be a negyven év alattiakat AstraZenecával
Nagy-Britanniában arra készülnek, hogy a brit kormány egyesített oltásügyi bizottsága (JCVI) azt javaslatára a negyven év alattiaknak a vérrögképződéses esetek miatt az AstraZeneca helyett másik oltóanyagot fognak felajánlani. Korábban ez az életkori határ harminc év volt – írja a Daily Mail.
Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) korábbi ajánlásával szemben a brit szakértők szerint a vakcina által biztosított előnyök nem haladják meg annak kockázatait.
A kormány tervei szerint mindenkinek, aki az AstraZeneca oltását kapta meg, második vakcinaként Pfizert vagy Modernát fognak beadni.
Ahogy a lap egyik forrása fogalmazott:
Mivel az oltási kampány miatt a koronavírussal való megfertőződés esélye már alacsony, abban a helyzetben vagyunk, hogy az egyéb veszélyekre koncentrálhassunk, és a fiatalabbaknak másik vakcinát adhassunk be.
Az Egyesült Oltási és Immunizációs Bizottság (JCVI) elemezte az eddigi adatokat, és ennek alapján a hét folyamán ajánlást adott ki.
A brit Gyógyszerengedélyezési Hatóság (MRHA) legutóbbi számai azt mutatják, hogy egymillió oltásra vetítve 10,5 vérrögképződéses eset fordult elő.
Április 28-ig 242 ilyen esetet diagnosztizáltak; a beadott vakcinák száma 28 millió volt.
A brit gyógyszerfelügyelet (MHRA) vezérigazgatója a JCVI módosított pénteki ajánlására reagálva köztölte: az MHRA változatlan álláspontja az, hogy az Oxford/AstraZeneca-vakcina kínálta előnyök az emberek óriási többsége számára felülmúlják a kockázatokat.