Deutsch Tamás az állatok szállításával, Hidvéghi Balázs a félretájékoztatással fog foglalkozni az EP-ben
További Külföld cikkek
- Megszólaltak a katari közvetítők, közel a megegyezés a tűzszünetről
- Csodával határos módon elkerülték a lángok egy Los Angeles-i házaspár otthonát
- Apja fűrészt vásárolt, anyja pedig filmre vette, ahogy a meggyilkolt áldozat fejével „játszik” a 30 éves nő
- A kínaiak Elon Musktól várják a betiltás előtt álló TikTok megmentését
- Figyelmeztetést küldött Donald Trumpnak Észak-Korea
Visszakapták az Európai Néppárt képviselőcsoportjából történt kilépéskor elvesztett szakbizottsági helyeik zömét a Fidesz európai parlamenti képviselői – derül ki a Fidesz EP-delegációja által az MTI-hez eljuttatott pénteki sajtóközleményből. A hírt az Európai Parlament plenáris ülésén jelentették be csütörtökön.
Ezzel végre megszűnt az a hónapok óta fennálló antidemokratikus és jogellenes állapot, amely miatt a Fidesz EP-képviselői nem vehettek részt az őket jogszerűen megillető szakbizottsági munkában
– írták a képviselők a sajtóközleményben.
Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportjának vezetője a bejelentéssel kapcsolatban azt mondta, „a Fidesz EP-képviselők hónapokon keresztül képviselt, kitartó és határozott álláspontja eredménnyel járt a baloldali többség akaratával szemben: újra részt vehetünk a szakmai munkában, ismét szakbizottságokban is képviselhetjük a magyar érdekeket”.
Deutsch Tamás szerint az Európai Parlament „baloldali többsége rosszindulatú, hibás logika alapján a tagállamokon folyamatosan a jogállamiságot kéri számon, tagállami jogállamisági problémákról prédikál. Ehhez képest hosszú hónapokon keresztül fenntartott egy antidemokratikus és jogellenes állapotot azzal, hogy nem hozta meg a politikai döntést a Fidesz képviselőit jogszerűen megillető szakbizottsági helyekkel kapcsolatban.”
A friss fejlemények függvényében a tizenkét fideszes európai parlamenti képviselő bizottsági tagsága a következőképpen alakul:
- Deli Andor a Költségvetési Bizottságban (BUDG),
- Deutsch Tamás az állatok szállítás közbeni védelmével foglalkozó vizsgálóbizottságban (ANIT),
- Gál Kinga a Külügyi Bizottságban (AFET),
- Gál Kinga és Győri Enikő a Gazdasági és Monetáris Bizottságban (ECON)
- Gyürk András az Ipari, Kutatási, és Energiaügyi Bizottságban (ITRE),
- Hidvéghi Balázs az Európai Unió valamennyi demokratikus folyamatába történő külföldi beavatkozással, többek között a félretájékoztatással foglalkozó különbizottságban (INGE),
- Járóka Lívia a rák elleni küzdelemmel foglalkozó különbizottságban (BECA),
- Kósa Ádám a Foglalkoztatási és szociális Bizottságban,
- Schaller-Baross Ernő a digitális korban a mesterséges intelligenciával foglalkozó különbizottságban (AIDA),
- Tóth Edina a Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottságban (ENVI),
- míg Trócsányi László a Nemzetközi Kereskedelmi Bizottságban (INTA) kapott helyet.
Bocskor Andrea a Kulturális és oktatási Bizottságban (CULT) és Deutsch Tamás a Költségvetési Ellenőrző Bizottságban (CONT) póttagságot kap.
Az EUrológus megjegyzi, hogy nem automatikusan ugyanazokba a bizottságokba ültek vissza a képviselők, amelyeket el kellett hagyniuk. Leginkább az tűnhet fel, hogy a jogállamisági témák szempontjából a legfontosabb parlamenti bizottságban, az Állampolgári Jogi Bel- és Igazságügyi Bizottságban nincs fideszes képviselő.