Így kezelnék a német pártok a migrációt
További Külföld cikkek
- Mégsem akar szenátor lenni Donald Trump fiának felesége
- Lezuhant egy kisrepülőgép egy brazíliai üdülővárosban
- Túlélhető az atomcsapás a saját magánbunkerünkben?
- Iszonyatos fegyverkezésbe kezdtek a görögök, Törökországot ez aggasztja
- Még két hónapot csúszik az űrben rekedt kozmonauták hazatérése, akik júniusban indultak egyhetes kirándulásra
Mindegyik főbb német párt megreformálná az Európai Unió migrációs politikáját, ám abban már nem értenek egyet, hogyan – derült ki az Euractiv keddi cikkéből, amelyben a portál azokat a válaszokat összegezte, amelyeket a német pártoknak feltett kérdéseire kapott.
A Kereszténydemokrata Unió és a bajor Keresztényszociális Unió (CDU/CSU) pártszövetsége, a Német Szociáldemokrata Párt (SPD), a Zöldek, a Baloldal, valamint a liberális Német Szabaddemokrata Párt (FDP) is támogatja az Európai Bizottság által készített menekültügyi és migrációs paktumot. Továbbá erősebb felhatalmazást adnának Brüsszelnek a migrációs politikában.
A CDU/CSU, valamint a baloldalnál szigorúbb migrációs politikát hirdető FDP szerint a beadott menedékkérelmeket az Európai Unió külső határain kellene elbírálni, hogy csak azokat engedjék be az unió területére, akik jogosultak a védelemre.
A Zöldek egyértelműen elutasítják, hogy a külső határokon „szelektálják” a menedékkérőket. A párt álláspontja az, hogy a regisztrálásuk után kvóta szerint kellene elosztani az embereket az unióban.
A menedékkérők elosztása az uniós tagállamok közt mindegyik megkérdezett párt számára elfogadható. (A listából kimaradt a bevándorlásellenes AfD, az Alternatíva Németországnak.)
Hangsúlybeli különbségek azonban vannak: a CDU/CSU szerint az elsődleges kérdés az újabb migrációs hullámok megelőzése, a baloldali pártok viszont nyilatkozataikban a szolidaritási mechanizmust, az elosztást hangsúlyozták.
Az Euractiv arra hívja fel a figyelmet, hogy a migrációs politikával kapcsolatos különböző álláspontokat mutatja az is, miként kezelnék a német pártok az afganisztáni helyzetet.
A CDU/CSU szerint elsősorban az Afganisztánnal szomszédos országokban kell új perspektívát kínálni az embereknek, vagyis támogatni kell a régió befogadó országait. A kereszténydemokrata pártszövetség szeretné elkerülni a 2015-ös migrációs válság megismétlődését, ezért hajlandó a tálibokkal is tárgyalni, hogy Afganisztán új vezetői tartsák tiszteletben az ígéreteiket.
A szociáldemokraták, a Baloldal és a Zöldek szerint azonban nem elég a régióban segíteni. A baloldali pártok Németország részvételét sürgetik a menedékkérők elosztásában, morális kötelezettségnek tartják, hogy az országuk gondoskodjon az afgánokról.
A napokban a Bild közölt összeállítást arról, hogy a német kancellárjelöltek hogyan viszonyulnak az iszlamizmushoz.