A Szabadság híd kínai másolata is versenyben van a legrondább épület címéért
Elkezdődött a legrondább épületek idei évi versenye Kínában. A Szabadság híd kínai másolata is ott van az idei listán, bár az első helytől egyelőre még messze van.
A Puyun Road Bridge nevű hidat Nankingban építették, tavaly áprilisban adták át, és nagyon úgy fest, hogy szinte teljesen a Szabadság híd mintájára alkották meg.
As a landmark building in Nanjing Jiangbei New Area, the Puyun Road Bridge was unveiled on Apr 26 and is expected to open to traffic in May. The bridge is in the British style, with the main structure shaped like a letter "M" and the bridgehead like a classic bell tower. pic.twitter.com/Jk9rN0Oiex
— Discover Nanjing (@DiscoverNanjing) April 28, 2020
A verseny honlapján közzétett leírásban azt írták, hogy a híd az „európai stílust” testesíti meg, valamint hogy „az internetezők felhívták a figyelmet arra, hogy nagy mértékben hasonlít a budapesti Szabadság hídhoz”.
Az adatlapon azt is leírták, hogy miért jelölték a hidat: a fentiek után nem meglepő, hogy a plágium is felmerül az okok közt, de azt is kifogásolták, hogy a híd egyáltalán nem illik bele a környezet, az építésével túlságosan is más országokat próbáltak másolni, illetve hogy a szimbolikája is érhetetlen és különös.
Az ál-Szabadság híd azonban még messze van az első helytől: jelenleg 510 szavazattal a tizenkilencedik helyen áll a versenyben.
Ennél jobban teljesít egy kis kínai faluban lévő, 2016-ban épült keresztény templom, amelyet egy hegedű mintájára formáztak meg. Ez jelenleg a harmadik helyen áll a versenyben.
#ViolinShapedChurch #YanbuChurch "design refers to importance of practice – as both a musician and a Christian"https://t.co/1xZcmjwk6R pic.twitter.com/pBDPYAF0iR
— Toronto Early Music (@earlymusicTO) June 5, 2017
A második helyen egy szecsuáni híd áll. Ezt hagyományos kínai viseletben lévő figurák díszítik, amelyeket az emberek nagyon rémisztőnek találtak, valószínűleg ezért szavaztak rá ennyien.
Az első helyen Csöcsiang város egyetemi kampuszának bejárata áll, amelynek kialakításában a nyugati és a keleti kultúrát próbálták meg ötvözni – a jelek szerint nem sok sikerrel.