A kínai kormány újrafogalmazza, hogy mit jelent a szexuális zaklatás
További Külföld cikkek
- Heten adták fel magukat a német rendőrségen a 2023-as antifa támadások miatt
- Egymást marják a nagyhatalmak az örök jég szigetéért
- Szijjártó Péter sokkal szorosabbra fűzné Magyarország és Románia viszonyát
- Botrány Csehországban: a tanítónő fegyverezte le az őt fenyegető diákot egy általános iskolában
- Már készül Románia a májusi elnökválasztásra, megkezdődött a külföldön élők regisztrációja
A kínai kormány bejelentette, hogy évtizedek óta először módosítják az országban élő nők jogait szabályozó törvényeket. Többek között újrafogalmazzák a szexuális zaklatás definícióját, bevezetik a munkahelyi diszkrimináció tilalmát, valamint az érzelmi bántalmazás egyes formáit is büntetni fogják, írta meg a New York Times.
A jövendőbeli változtatások a legfrissebbek azok között a zavaros üzenetek között, amelyeket a kormány az ország erősödő feminista mozgalmainak küld. Első látásra a változtatások a nőjogi aktivisták győzelmeinek tűnnek, akik már régóta szeretnének lépéseket a nemek egyenjogúságának irányába. A kínai nőjogi törvényt eddig csupán egyszer módosították 2005-ben, mióta három évtizeddel ezelőtt életbe lépett.
A kínaiakat megijeszti a háromgyermek-politika
A fiatal párok egyelőre nincsenek elragadtatva Peking új családpolitikájától.
Az utóbbi időben a kormány hangsúlyozta elkötelezettségét a nők foglalkoztatásért való jogai iránt, főleg mióta a demográfiai krízis miatt több gyerek vállalására próbálják ösztönözni a nőket. A kínai legfelsőbb bíróság hivatalos lapja határozottan a három gyermek politikájához kapcsolta a mostani módosításokat, amelyek például azt is meg fogják tiltani, hogy a munkaadók leendő munkavállalóik családi állapotáról vagy gyermekvállalási terveiről kérdezzenek.
Mindezzel együtt azonban az ország hatóságai többször tartóztattak le feminista aktivistákat és az egyre erősebben jelen lévő metoo mozgalmat is szabályozzák. A szexuális zaklatásra vonatkozó, egyébként is ritka beadványokat általában elutasítják. Nemrég a korábbi páros világelső teniszező, Peng Su-aj vádolta meg Csang Kao-li volt miniszterelnök-helyettest szexuális zaklatással. A sportoló ezután hosszabb időre eltűnt, majd miután előkerült, felmerült a gyanúja, hogy visszatérését a kínai hatalom irányítja.
Széles mosollyal bizonygatja a kínai teniszező, hogy jól van
Kínában viszont az internetről is eltűnt Peng Suaj.
Ebben a cikkben szexuális visszaélés a téma. Kérjük, olvassa el erről szóló írásunkat is!
Ha önt vagy ismerősét erőszak éri a kapcsolatában, vagy ha valakiről úgy véli, emberkereskedelem áldozata lett, hívja az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálatot a belföldről ingyenes, 06 (80) 20-55-20-as számon.
A NANE Egyesület bántalmazott nőknek és gyermekeknek szóló segélyvonala szerda kivételével minden hétköznap 18 és 22 óra között ingyenesen hívható a 06 (80) 505-101-es telefonszámon.