Ujhelyi István újra alelnök lett az Európai Parlament egyik szakbizottságában
További Külföld cikkek
- Korlátozzák a turizmust a világ egyik legnépszerűbb utazási célpontjánál
- Az utolsó kórház is bezárta kapuját a Gázai övezet északi részén
- Az Egyesült Államoknak adja ki Montenegró Do Kvont, a dél-koreai „kriptokirályt”
- Észtország haditengerészeti műveletet indított, de a NATO sem lacafacázik
- Videón, ahogy agyba-főbe vernek, rugdosnak egy megbilincselt rabot
Ujhelyi István az előző parlamenti ciklusban már több éven át volt az Európai Parlament ezen szakbizottságának (TRAN) harmadik alelnöke, munkájának elismeréseként választották meg két évvel ezelőtt az első alelnöki posztra, ezt a tisztséget kapta most meg ismét egyhangú támogatottsággal a félidős tisztújításon.
Azután, hogy a Fidesz EP-képviselőit kizárták a néppárti frakcióból, és ezzel elvesztették befolyásukat, illetve bizottsági tisztségeiket is, az első alelnökséggel Ujhelyi István jelenleg a legmagasabb parlamenti tisztséget betöltő magyar politikus
– olvasható a közleményben.
A szocialista képviselő szerint rendkívül fontos időszakát éli a közlekedési és a turisztikai ágazat az európai reformok kapcsán, ezért a TRAN alelnöki tisztsége is jóval több felelősséggel és még több lehetőséggel jár a korábbi időszakokhoz képest.
Ujhelyi István a következő időszak egyik legfontosabb feladatának tartja a turizmus felelős újraindítását, az oktatási és fenntarthatósági kérdések előtérbe helyezését, valamint digitális képzési rendszerek kidolgozását.
DK-s fő tagja lett a költségvetési bizottságnak
A Demokratikus Koalíció is közleményt adott ki, amely szerint Rónai Sándor, a párt EP-képviselője lett az Európai Parlament Költségvetési és Ellenőrző Bizottságának új fő tagja. Ez a bizottság foglalkozik az Európai Unió költségvetési ügyeivel, ellenőrzi, hogy az országok hogyan használják fel az uniós forrásokat. „Így garantáltan szemmel tarthatjuk Orbán minden lopási kísérletét” – közölte a DK.
Új tisztségén felül Rónai Sándor továbbra is fő tagja lesz a Környezetvédelem, Közegészségügy és Élelmiszer-biztonság Bizottságnak is.
Az Európai Parlament húsz állandó bizottsága és három albizottsága egy-egy elnököt és maximum négy alelnököt választ két és fél évre, a parlamenti ciklus hátralévő részére. A bizottságok foglalkoznak a jogalkotási javaslatokkal, tárgyalócsoportokat jelölnek ki az uniós miniszterekkel folytatott megbeszélésekre, jelentéseket fogadnak el, meghallgatásokat szerveznek és vizsgálatot indíthatnak más uniós szervekkel és intézményekkel szemben.
Az Európai Parlament oldalán található, hogy a kilencedik parlamenti ciklus magyar képviselői a következő két és fél évben mely szakbizottságokban lesznek állandó tagok. A Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportjából például Gál Kinga és Hidvéghi Balázs a Külügyi Bizottságban, Deutsch Tamás a Petíciós Bizottságban lett tag.
(Borítókép: Ujhelyi István 2021. március 22-én. Fotó: Kovács Attila / MTI)