- Külföld
- hadsereg
- egyesült államok
- ruszin-szendi romulusz
- maróth gáspár
- magyar honvédség
- pentagon
- haditechnika
Washingtonban tárgyalt a Magyar Honvédség parancsnoka a Pentagonnal
További Külföld cikkek
- Meghalt John Prescott
- Szardínián köthetnek ki a Donald Trump által elüldözött amerikaiak
- Gigantikus pert akasztanak a Netflix nyakába a Jake Paul–Mike Tyson-meccs miatt
- Kiszivárgott egy titkos orosz dokumentum, így osztaná fel a Kreml Ukrajnát a háború után
- Bombaciklon sújtott le az Egyesült Államokra, többen meghaltak
A szövetséges országok között folyamatos a kommunikáció és az információk megosztása a Balkánon, illetve az orosz–ukrán határon kialakult helyzettel kapcsolatban is – mondta a közmédiának Ruszin-Szendi Romulusz. A Magyar Honvédség parancsnoka még hétfőn tárgyalt Washingtonban Mark Milley tábornokkal, az amerikai vezérkari főnökök egyesített bizottságának elnökével. Az altábornagy elmondta: megbeszélték, ki hogyan látja a helyzetet, illetve azt is, hogy a feleknek milyen feltételezéseik vannak a jövőre nézve.
Ruszin-Szendi Romulusz megjegyezte, hogy azért van szükség a szövetségesek közötti folyamatos információcserére, mert ezután a NATO és a nemzetek is fel tudnak készülni a „lehetséges cselekvési változatokra” a katonai elemzők segítségével.
A katonai vezető azt is elárulta, hogy amerikai vezérkari főnök 16 év óta először fogadta a magyar hadsereg parancsnokát, ami Ruszin-Szendi Romulusz szerint annak köszönhető, hogy Magyarországon nemcsak beszélnek a haderőfejlesztésről, hanem képesek tényekkel is igazolni a fejlesztéseket, illetve a képességnöveléseket.
Maróth Gáspár, Magyarország védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztosa szintén hétfőn tárgyalt Washington D.C.-ben Gregory M. Kausnerrel, az amerikai védelmi minisztérium, a Pentagon beszerzésekért felelős miniszterhelyettesével.
A kormánybiztos a találkozó után azt mondta: a koronavírus-járvány következtében kialakult csiphiány súlyosan érinti a hadiipart, azon belül is a GPS-alapú helymeghatározó eszközök gyártását, amely minden haditechnikai eszköz lelkét jelenti.
Próbáltunk összerakni egy közös stratégiát, hogyan lehet iparfejlesztéssel ellensúlyozni a kínai függést a NATO szövetségi keretein belül
– fogalmazott Maróth Gáspár. A kormánybiztos arról is beszámolt, hogy az amerikai fél megköszönte Magyarország erőfeszítéseit a hadianyaggyárak fejlesztésével kapcsolatban, amelyek meghatározó képességelemét fogják jelenteni a NATO-erőknek a teljes európai hadszíntéren. Hozzátette: Magyarország komoly elismerést kapott a hadiipari fejlesztések terén elért eredményei miatt is.