Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEM- Külföld
- koronavírus
- koronavírus a világban
- járvány
- egészségügy
- oltás
- vakcina
- betegség
- megbetegedések
- ensz
- antonio guterres
Az ENSZ-főtitkár szerint súlyos hiba azt gondolni, hogy véget ért a járvány
Nincs vége a koronavírus-járványnak, és továbbra is „botrányosan méltánytalan” a védőoltások globális elosztása – hívta fel a figyelmet António Guterres, az ENSZ főtitkára szerdán, a világjárvány kirobbanásának második évfordulóján kiadott közleményében.
Felidézte, hogy a pandémia alatt több mint 446 millió ember fertőződött meg koronavírussal világszerte, és több mint hatmillió ember halálával hozható összefüggésbe a járvány, amely számtalan ember mentális egészségét is károsította az utóbbi két évben.
A példa nélküli közegészségügyi intézkedéseknek és a védőoltás különlegesen gyors kifejlesztésének köszönhetően a világ számos régiójának mára sikerült visszaszorítania a járványt, de súlyos hiba lenne azt gondolni, hogy az egésznek vége van
– fogalmazott Guterres, aki kifogásolta, hogy a vakcinák elosztása továbbra is igazságtalan, és a világ nem engedhet meg többé „kétszintű bánásmódot” a Covid–19 után.
Bár az oltóanyaggyárakban havonta másfél milliárd dózist állítanak elő, világszerte mégis még mindig csaknem hárommilliárd ember vár arra, hogy az első oltását megkaphassa – emelte ki a főtitkár. Mint mondta, ez azoknak a politikai és költségvetési döntéseknek a kudarca, melyek elsőbbséget biztosítanak a gazdag országok lakosai egészségének, szemben a szegényebb régiókban élőkével.
Mint arról reggel beszámoltunk, a világon 449 742 231 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 6 014 742 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem szerda reggeli adatai alapján.