Robbanások rázták meg Odesszát, kritikus létesítményeket ért találat
További Külföld cikkek
- Mégsem akar szenátor lenni Donald Trump fiának felesége
- Lezuhant egy kisrepülőgép egy brazíliai üdülővárosban
- Túlélhető az atomcsapás a saját magánbunkerünkben?
- Iszonyatos fegyverkezésbe kezdtek a görögök, Törökországot ez aggasztja
- Még két hónapot csúszik az űrben rekedt kozmonauták hazatérése, akik júniusban indultak egyhetes kirándulásra
A helyi önkormányzat a Telegram-csatornáján elmondta, hogy a légvédelem több rakétát megsemmisített. Szergej Bratcsuk, a régió önkormányzatának szóvivője arról beszélt, hogy a város „kritikus infrastrukturális létesítményeinek” egyikét érte találat. Egy, a Sky News által idézett ukrán tisztviselő szerint személyi sérülés vagy haláleset nem történt.
Az EFE spanyol hírügynökség szemtanúkra hivatkozva azt írta, hogy legalább hat, különböző erősségű robbanás történt, amelyek nyomán három helyszínen fekete füstfelhő emelkedett a magasba, írta meg az MTI.
Black smoke billows into the sky above Odessa, after a series of loud explosions were heard this morning about 0600. pic.twitter.com/mQlebD71m0
— Richard Gaisford (@richardgaisford) April 3, 2022
Az orosz–ukrán konfliktusban stratégiailag Odessza mellett Mariupol városa is kiemelkedő Putyinéknak, hiszen a két város elfoglalásával teljesen át tudnák venni az irányítást a part menti területek felett.
Mint ismert, az orosz hadsereg vasárnap azt ígérte: lehetővé teszi, hogy a külföldiek távozzanak Mariupolból és Bergyanszkból. A külföldiek többsége a háború miatt a kikötővárosokban veszteglő teherhajók legénységének tagja. Mihail Mizincev orosz vezérezredes, a humanitárius reagálásért felelős tárcaközi koordinációs parancsnokság és a Nemzeti Védelmi Irányítási Központ vezetője felszólította az ukrán hatóságokat, hogy garantálják a zöldfolyosók biztonságát.
Eközben a brit katonai hírszerzés közölte, hogy az orosz haditengerészet továbbra is tengeri blokád alatt tartja Ukrajnát, ellehetetlenítve a tengeri utánpótlást. A hírszerzés hozzátette: a Fekete-tengeren található aknák komoly kockázatot jelentenek a hajózásra. A tengeri aknák eredete vitatott, de a britek szerint szinte biztosan az oroszok tevékenységének eredménye.
(Borítókép: Légicsapások rázták meg Ukrajna stratégiai fontosságú fekete-tengeri kikötőjét, Odesszát 2022. április 4-én. Fotó: BULENT KILIC / AFP)