Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEM- Külföld
- koronavírus
- európai unió
- egyesült államok
- fertőzés
- járvány
- covid-19
- vészhelyzet
- anthony fauci
- nyilatkozat
- betegség
- egészségügy
Vége van a világjárványnak, vagy mégsem?
További Külföld cikkek
- Az FBI több részletet is elárult a New Orleans-i gázolóval kapcsolatban
- Továbbra sem javul a hóhelyzet Nagy-Britanniában
- Fizetésemelésekre és gazdasági reformra készül Szíria
- Tizennégy ember halt meg vasárnap Gázában az izraeli légicsapások miatt
- Kínai állampolgárokat tartóztattak le aranyrudakkal a Kongói Demokratikus Köztársaságban
Az Európai Unió szerdán közölte, kilép a világjárvány vészhelyzeti fázisából, miközben a vakcinázásra, a világjárvány felügyeletére és a tesztelésre összpontosít, felkészülve egy esetleges újabb járványhullámra.
Anthony S. Fauci, a fertőző betegségek amerikai országos intézetének (NIAID) főigazgatója azonban azt mondta, hogy a világjárvány még nem ért véget, miután kedden a PBS NewsHour című műsorában az ellenkezőjét állította, hogy az Egyesült Államok „túl van a világjárvány fázisán” – írja a New York Times.
Ezt pontosította:
Egyet szeretnék tisztázni. Valószínűleg azt kellett volna mondanom, hogy a pandémiás fázis akut összetevője ért véget. Megértem, hogy ez félreértésekhez vezethet.
A héten Fauci azt mondta, hogy az ország a világjárvány új szakaszába lépett, mivel a megerősített új esetek, kórházi kezelések és halálesetek napi száma jóval alacsonyabb, mint a téli omikron-hullám idején.
Nincs napi 900 ezer új fertőzés és több tízezer kórházi kezelés és haláleset.
Szerdán pedig azt mondta:
Valójában egy átmeneti fázisban vagyunk, a számok lassulásától egy remélhetőleg kontrolláltabb fázisba és helyhez kötötté válásig.
A világi adatokat ide kattintva olvashatja, a magyarországi adatok kedvező tendenciájáról pedig ide kattintva tájékozódhat.
(Borítókép: Maszkos emberek sétálnak New Yorkban 2020. április 10-én. Fotó: Yana Paskova / For The Washington Post / Getty Images)