Csaknem két hónap vesztegzár után szabadon engedik a kínai lakosságot
További Külföld cikkek
- Továbbra sincs nyugalom Georgiában, elutasították az elnök keresetét a választással kapcsolatban
- Alig értek véget a választások, Trump miatt már a kormányalakítással foglalkoznának Írországban
- NATO-főtitkár: A NATO-nak Ukrajna támogatására kell összpontosítani, nem a béketárgyalásokra
- Joe Biden kegyelme Donald Trumpot segítheti
- Puccs Dél-Koreában: betiltották a pártokat, de a parlament ellenáll
Egy kivétellel Sanghaj minden kerületében csak a karanténzónákon belül azonosítottak újabb fertőzötteket. A kínai járványkezelési stratégia a vírus „közösségi” – vagyis a karanténzónákon kívüli – terjedésének teljes felszámolásától teszi függővé a korlátozások feloldását.
A lap beszámolója szerint Cung Ming, Sanghaj alpolgármestere sajtótájékoztatón elmondta, hogy a 25 millió lakosú városban mostanra csupán mintegy egymillióra csökkent azoknak a száma, akik a legszigorúbb szabályok szerint kezelt karanténzónákban laknak – írja az MTI.
Újranyit a világváros
Az alpolgármester közölte, Sanghajban május 22-étől fokozatosan újraindítják a tömegközlekedést, és júniusban térhet vissza az élet a megszokott kerékvágásba.
A teljes egészében másfél hónapja vesztegzár alatt álló Sanghajban május 16-án kezdték meg szakaszokban engedélyezni egyes szolgáltató- és kiskereskedelmi üzleteknek, egyebek mellett élelmiszerboltoknak, bevásárlóközpontoknak és fodrászüzleteknek az újranyitást.
A sanghaji egészségügyi bizottság szerint a városban vasárnap 69 új Covid–19-es megbetegedést és 869 tünetmentes vírushordozót regisztráltak.
Peking vezetése pedig vasárnap, május 15-én tovább hosszabbította az otthoni munkavégzést előíró rendeletet a kínai főváros négy kerületére vonatkozóan. Emellett 12 kerületben újabb három napon át tesztelik naponta a lakosságot. A kínai fővárosban vasárnap 39 új Covid–19-es megbetegedést és 15 panaszmentes fertőzöttet azonosítottak. A világ koronavírus-adatait pedig ide kattintva olvashatja.
A híresen szigorú zéró-Covid politika miatt már nemcsak a karanténba zárt lakosság fejezte ki nemtetszését, hanem korábban az Egészségügyi Világszervezet vezetője is szemrehányást tett Hszi Csin-pingnek, mivel 400 millió ember lehetett bezárva az intézkedései miatt.