Kijárási tilalmat rendeltek el a macskáknak egy német városban
További Külföld cikkek
- Megérkezett az első segélyszállítmány az ostromlott szudáni fővárosba
- Elhagyta Libanont az Aszad-család egy háborús bűnökkel vádolt tagja
- Sorra függesztik fel Oroszországba tartó járataikat a légitársaságok
- Lecsúszott a kifutóról egy repülőgép Norvégiában
- Német lapban megjelent véleménycikkben érvel Elon Musk az AfD támogatása mellett
A szokatlan lépésről az Associated Press számolt be a Rhein-Neckar-Zeitung cikke alapján. A macskatulajdonosoknak arra hivatkozva parancsolták meg az állatoknak a házban tartását egészen augusztusig, hogy
a macskák veszélyt jelenthetnek egy veszélyeztetett madárfajra, a búbospacsirtára, amelynek költési időszaka a nyár végéig tart.
A Rhein-Neckar-Zeitung szerint Walldorfban mindössze hat búbospacsirta él jelenleg. A walldorfi önkormányzat a rendelet indoklásában azt írta, hogy „minden egyes fióka fontos a faj túlélése szempontjából”. A rendelet hatálya nem az egész városra, hanem csak annak egy részére terjed ki, ugyanakkor az önkormányzat azt is jelezte, hogy
a kijárási tilalmat nemcsak most, hanem a következő három évben is elrendelik az év ugyanezen időszakában.
A rendelkezés már életbe is lépett, és nem aratott osztatlan sikert a macskatulajdonosok között. A helyi állatvédelmi egyesület vezetője szerdán jelezte, hogy jogi úton támadják meg az önkormányzat rendeletét.
Mindenkit arra kérünk, hogy maradjon nyugodt. Biztosítom önöket, hogy mindent megteszünk ennek az aránytalan lépésnek a leállításáért
– mondta.
A rendeletben azt is rögzítették, hogy azok a gazdatulajdonosok, akik a rendelkezést megszegve kiengedik a macskájukat, 500 eurós (körülbelül 193 ezer forintnyi) bírságra számíthatnak. Ennél is többet fizethetnek akkor, ha a macska levadássza a város környékén élő búbospacsirták egyikét:
ebben az esetben akár 50 ezer eurós (19,3 millió forintos) bírságot is kaphatnak.
Ezenkívül, ha a macska valahogy mégis kimenekülne a háztartásból, akkor a tulajdonosának kötelező mindent megtennie azért, hogy elkapja az állatot.
A búbospacsirták száma az utóbbi évtizedekben jelentős mértékben csökkent Európában, és veszélyeztetett fajjá váltak a kontinensen. Ez amiatt is történhetett, mert a legtöbb madárral ellentétben ez a faj nem a fákon, hanem a földön alakítja ki fészkét, így azonban könnyen prédául eshetnek akár a házi kedvenceknek is.
(Borítókép: Christopher Furlong/Getty Images)