Már Bécsben jár a majomhimlő
További Külföld cikkek
- Mégsem akar szenátor lenni Donald Trump fiának felesége
- Lezuhant egy kisrepülőgép egy brazíliai üdülővárosban
- Túlélhető az atomcsapás a saját magánbunkerünkben?
- Iszonyatos fegyverkezésbe kezdtek a görögök, Törökországot ez aggasztja
- Még két hónapot csúszik az űrben rekedt kozmonauták hazatérése, akik júniusban indultak egyhetes kirándulásra
A tájékoztatás szerint a 35 éves bécsi férfit éjszaka vitték kórházba, miután enyhe lázat mutattak ki nála, az arcán pedig kiütések keletkeztek. Várhatóan még a nap folyamán kiderül a tesztekből, hogy a férfi majomhimlővel fertőződött-e meg – tették hozzá.
Az elmúlt napokban Európa több országában – köztük Belgiumban, Svájcban, Spanyolországban és Hollandiában – vettek nyilvántartásba majomhimlővel fertőzött embereket.
Néhány órával később, az ORF osztrák közszolgálati televízió jelentette: megerősítést is nyert, hogy a férfit valóban himlővírus fertőzte meg.
„A himlőgyanús eset megerősítve” – tudatta Twitteren a bécsi egészségügyi hatóság, hozzátéve, hogy miután kimutatták a szervezetében a vírust, és tünetei is vannak, kijelenthető, hogy majomhimlővel fertőződött meg.
„A gyanús esetként érkezett páciens laboreredménye megerősítette, hogy himlővírussal fertőződött meg. Annak megállapítása, hogy a himlővírus melyik fajtájáról van szó, még folyamatban van” – tudatta az APA osztrák hírügynökséggel Nina Brenner-Küng, a bécsi egészségügyi szolgálat szóvivője, hozzátéve, hogy minden valószínűség szerint majomhimlővel állnak szemben.
A tájékoztatás szerint a 35 éves bécsi férfit éjszaka vitték kórházba, miután enyhe lázat mutattak ki nála, az arcán pedig kiütések keletkeztek. A szóvivő elmondta, hogy a férfin bőrelváltozások láthatók és influenzaszerű tünetei vannak, az állapota stabil.
Az első európai, briteknél észlelt majomhimlős esetről ebben a cikkünkben írtunk. Arról, hogy több európai országban is terjedni kezdett, itt írtunk, a vírussal kapcsolatos tudományos vizsgálatokról, valamint az Egyesült Királyságban észlelt esetszám-növekedésről pedig ebben a cikkünkben számoltunk be.
Kifejezetten a majomhimlő ellen nincs vakcina, azonban a kutatók szerint a fekete himlő elleni vakcina hatásos lehet ellene. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) úgy becsüli, hogy annak a vakcinának a hatásossága 85 százalék körül lehet a súlyos megbetegedés megakadályozása tekintetében.