Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEMNincs vége a kínai rémálomnak
További Külföld cikkek
- Politico: Robert Fico 500 millió eurós vesztegetési kísérlettel vádolja Volodimir Zelenszkijt
- Olaf Scholz szörnyű, őrült tettnek nevezte a magdeburgi támadást
- Dróncsapás érte Kazany városát, videókon a támadás
- Adna ezer eurót egy karácsonyfáért?
- Óriási leépítésbe kezdett a Volkswagen, 35 ezer embert küldenek el
A Minhang kerületet szombaton lezárják a tömeges tesztelés miatt, és attól tartanak, hogy a lezárás meghosszabbodik, ha eseteket találnak. A város a múlt héten számos korlátozást enyhített, miután március óta 25 millió lakosának nagy részét otthonába zárta, mivel Kína két éve a legsúlyosabb koronavírus-járvány kitörésével küzd.
A zárlatot azonban soha nem oldották fel teljesen, Kína legnagyobb városában továbbra is százezreket tartanak otthonukban, és több lakótelepen is újból elrendelték a karantént.
Zárt irányítás alá kerül 2,7 millió lakos
A 2,7 millió embernek otthont adó délnyugati Minhang kerületet szombat reggel „zárt irányítás alá helyezik”, és minden lakost megvizsgálnak – közölték a kerületi hatóságok.
A zárlatot a minták begyűjtése után feloldjuk
– tették hozzá, anélkül, hogy konkrét időpontot vagy dátumot adtak volna meg. A közlemény azt sem tartalmazta, hogy milyen intézkedéseket vezetnek be, ha bármelyik kerületi lakos tesztje pozitív lesz.
Kína szigorú, zérótolerancia koronavírus-megközelítése szerint minden pozitív esetet elszigetelnek, és a közeli kapcsolatokat – gyakran az egész épületet vagy közösséget, ahol élnek – karanténba helyezik.
Sanghaj csütörtökön kilenc új helyi fertőzést jelentett, de egyet sem Minhangban.
A kerület bejelentése egyes közösségi médiafelhasználók körében félelmet keltett, hogy a zárlatot szombat után is meghosszabbíthatják, ha további eseteket találnak – írja a Guardian. A fontos globális kereskedelmi csomópont lezárása azzal fenyeget, hogy további
nyomás nehezedik a már amúgy is feszült nemzetközi ellátási láncokra.
A város azonban az elmúlt napokban lassan visszatért az életbe. Az ingázók újra felszálltak a metróra és a buszokra, az emberek visszatértek az irodáikba dolgozni, a lakosok pedig a parkokban és a város történelmi vízpartján gyülekeztek. Másokat azonban zavarnak a folyamatos korlátozások, és a héten a belvárosi Xuhui kerület egyik lakótelepének lakói tiltakoztak a szabályok ellen.
Kína fővárosa, Peking eközben zökkenőmentesebben tér át a normális kerékvágásba, miután a múlt hónapban éttermeket, edzőtermeket és metróállomásokat zártak be egy kisebb járvány kitörésének megfékezése érdekében.