- Külföld
- hidvéghi balázs
- európai unió
- európai parlamenti képviselő
- bosznia-hercegovina
- tagjelöltség
- balkán
Hidvéghi Balázs: Az EU nem tanult a leckéből
További Külföld cikkek
- Szijjártó Péter szerint szégyenletes, abszurd és elfogadhatatlan ez a döntés
- Oroszország azzal támadja az Egyesült Királyságot, hogy Ukrajna oldalán belépett a háborúba
- Vlagyimir Putyin belebukhat, ha meghozza ezt a súlyos döntést
- Megint kitört a hírhedt vulkán, lávafolyam indult a tűzhányóból
- Rosszul lett egy utas a repülőn, Ursula von der Leyen sietett a segítségére
A képviselő felszólalásában – amelyről a Facebook-oldalán videófelvételt tett közzé – felhívta a figyelmet arra, hogy a Balkán európai integrációja elhalasztott lehetőségek története. Ezzel összefüggésben felidézte a kilencvenes évek délszláv háborúját, amikor az Egyesült Államok teremtett békét, mert Európa nem tudta megtenni ezt.
Úgy tűnik, az Európai Unió (EU) még mindig nem tanult ebből a leckéből. Ahelyett, hogy felgyorsítaná a csatlakozási folyamatot, Brüsszel folyamatosan csak kioktatja ezeket az országokat. Az EU-nak stabilizálnia kellene a régiót és békét teremtenie benne. Az uniós tagság valós lehetősége ezt is meg tudná tenni
– fogalmazott Hidvéghi Balázs.
A képviselő megjegyezte, hogy a szankciók belengetése megválasztott vezetők ellen nem vezet sehová, a politikai fenyegetések pedig bizalmatlanságot keltenek és kontraproduktívak.
Kiemelte, hogy Bosznia-Hercegovina pontosan a balkáni migrációs útvonalon fekszik.
Ezért az uniós integrációja a határvédelem megerősítésével hozzájárulna a stabilitáshoz a helyi lakosság és egész Európa számára is. Nem vesztegethetünk el több lehetőséget! Az EU-nak most azonnal tagjelölti státuszt kell adnia Bosznia-Hercegovinának
– követelte Hidvéghi Balázs.
Korábban már írtunk arról, hogy Ukrajna és Moldova megkapja az uniós tagjelölti státuszt. Az Európai Tanács elnöke úgy nyilatkozott, az EU-bővítéssel kapcsolatban most várható döntések történelmi jelentőségűek, ugyanis meghatározzák az európai jövőt, a kontinens stabilitását, biztonságát és jólétét, és a tagállami vezetők mélyreható tárgyalást fognak folytatni Észak-Macedónia és Albánia uniós csatlakozási folyamatáról.
Áttekintik továbbá mindazon erőfeszítések eredményét, melyeket Bosznia-Hercegovina az intézmények jó működésének érdekében tett.