- Külföld
- kína
- tajvan
- függetlenség
- szankciók
- konfliktus
- egyesült államok
- demokrácia
- tilalom
- tiltólista
- szeparatisták
Kína hét tajvani tisztviselőt és törvényhozót szankcionált
További Külföld cikkek
- Politico: Robert Fico 500 millió eurós vesztegetési kísérlettel vádolja Volodimir Zelenszkijt
- Olaf Scholz szörnyű, őrült tettnek nevezte a magdeburgi támadást
- Dróncsapás érte Kazany városát, videókon a támadás
- Adna ezer eurót egy karácsonyfáért?
- Óriási leépítésbe kezdett a Volkswagen, 35 ezer embert küldenek el
A szankciókat Kína azután hozta a tajvani jogalkotók ellen, hogy Nancy Pelosi, az amerikai képviselőház elnöke a halálos fenyegetések ellenére ebben a hónapban Tajvanra látogatott, és Kína szerint ez az utazás rossz jelzést küldött az általa függetlenségpárti személyekről. Kína ezután a Tajvani-szorosban hadgyakorlatba kezdett, amely még most is tart. A tajvani konfliktus legfrissebb fejleménye az volt, hogy vasárnap amerikai törvényhozók landoltak a szigeten.
Kína Tajvant saját területének, nem pedig különálló országnak tekinti. Tajvan kormánya vitatja Kína állítását.
Megrögzött szeparatistákról beszélt a kínai szóvivő
A kínai Tajvanügyi Hivatal közölte, hogy a szankcionáltak között volt Tajvan nagykövete az Egyesült Államokban, Hsziao Bi-khim, a tajvani Nemzetbiztonsági Tanács főtitkára, Wellington Koo, valamint a Tajvanon kormányzó Demokratikus Progresszív Párt politikusai.
A Tajvanügyi Hivatal kínai szóvivője közölte, hogy a szankciókkal sújtottak nem látogathatnak Kínába, Hongkongba és Makaóra. A velük kapcsolatban álló cégek és befektetők szintén nem gyarapíthatják vagyonukat Kínában – írja a Reuters.
Egy ideje néhány megrögzött szeparatista saját érdekeikből mindent megtesz, hogy külső erőkkel együttműködve provokációkat szorgalmazzon Tajvan függetlenségéért. Szándékosan szítottak feszültséget a Tajvani-szoroson túl, és meggondolatlanul aláásták a régió békéjét és stabilitását
– idézte a Hszinhua állami hírügynökség a szóvivőt.
A tajvani külügyminisztérium válaszul közölte, hogy a szigeten demokratikus rend áll fenn, amelybe Kína nem avatkozhat bele.