Van olyan ország, ahol rosszabb a helyzet, mint Ukrajnában – állítja a WHO vezetője
„Sok rokonom van ott. Szeretnék nekik pénzt küldeni, de nem tudok” – mondta Tedrosz Gebrejeszusz, a WHO főigazgatója és hozzátette, „azt sem tudom, hogy ki halt meg, és ki él”.
Az etiópiai Tigray régió fővárosát ért légicsapások pénteken négy embert öltek meg, köztük két gyermeket. A háború 2020-as kezdete óta a régió el van vágva a külvilágtól, nincs áram és telefon. Az internet és a banki szolgáltatások szintén elérhetetlenek.
Etiópia kormányát azzal vádolták, hogy segélyblokádot vezetett be a régió ellen, ami akadályozta a létfontosságú szállítmányokat – írja a BBC.
A „rasszista” világ nem veszi komolyan Etiópiát
Több tízezer civil halt meg, és millióknak van sürgős élelmiszersegélyre szüksége. A Világélelmezési Program szerint Tigray 5,5 millió lakosának csaknem fele súlyos élelmiszerhiányban szenved.
A harcok ezen a héten újultak ki, miután hónapokig nyugalom uralkodott a tigriai erők és az etióp kormány között márciusban kötött tűzszünetet követően, amely lehetővé tette a segélyek eljuttatását.
Tedrosz Gebrejeszusz, korábbi etióp egészségügyi miniszter nem először szólalt meg a háborúról. Szerdán azt mondta, hogy a helyzet rosszabb, mint Ukrajnában, és azt sugallta, hogy a globális reakciók közötti különbség mögött rasszizmus áll.