A felmérések szerint az Egyesült Államokban jóval több republikánus hal bele a Covidba, mint demokrata
További Külföld cikkek
- Fidesz−KDNP EP-delegációja: A fizikai bántalmazás nem fér be a véleménynyilvánítás szabadságának keretei közé
- Izland elnöke bemutatta a csak női vezetőkből álló új kormányt
- Meglátogatta a horvát egészségügyi miniszter a zágrábi késelőt, rejtély, miről beszélhettek
- Szijjártó Péter a RIA Novosztyinak: Az amerikai kormányzat politikai bosszút indított Magyarország ellen
- Politico: Robert Fico 500 millió eurós vesztegetési kísérlettel vádolja Volodimir Zelenszkijt
2020 márciusa és 2021 októbere között Florida és Ohio államokban 76 százalékkal több republikánus szavazó vesztette életét a koronavírus-járvány következtében, mint demokrata – derül ki a Nemzeti Közgazdasági Kutatóintézet adatai alapján.
Egy júniusi kutatás szerint is több ember halálát okozta a vírus a republikánus többségű megyékben, mint ott, ahol a demokraták vannak többségben. A kutatók egyelőre még nem találták meg a választ a „miértre”, de az okok között szerepelhet az alacsonyabb átoltottság, valamint a maszkviselés és a távolságtartás elutasítása – írja az Nbc News.
Az oltásokkal kapcsolatos bizonytalanság és hezitálás lehet a magyarázat a számokra – vélekedtek a Yale kutatói.
Azokban a megyékben, ahol a lakosság nagy része beoltatja magát, sokkal kisebb különbséget látunk a republikánusok és a demokraták között
– magyarázta Jacob Wallace, a tanulmány egyik szerzője, a Yale School of Public Health egészségpolitikai tanszékének adjunktusa. 2021 áprilisa és decembere között, miután minden felnőtt állampolgár számára elérhetővé vált a koronavírus elleni oltás – a többlethalálozások területén jelentkező egyenlőtlenség megnőtt – írja a tanulmány.
Floridában és Ohióban 153 százalékkal magasabb volt a republikánusok körében a halálozási arány, mint a demokrata társaiknál.
Igazán nagy szakadékot csak azután láttunk, hogy a vakcinák széles körben elérhetővé váltak a két államban
– mondta Wallace. A júniusban jegyzett kutatás szerint azonban mindössze tíz százalékot magyaráz meg kielégítően az oltásokra adott válasz.
A védőoltások szerepet játszanak abban a különbségben, amelyet megfigyeltünk, de ez nem minden. Ha kevesebb az átvitel, kevesebb a megbetegedés, és kevesebb a halálozás. És általában véve kevesebb a fertőzés, ha olyan óvintézkedéseket vezetünk be, mint a kötelező maszkviselés vagy az egyidejűleg kiszolgálható emberek számának maximalizálása
– mondta Neil Jay Sehgal, a tanulmány egyik szerzője, a Marylandi Egyetem Közegészségügyi Iskolájának egészségügyi politika és menedzsment docense.