- Külföld
- észak-korea
- fegyver
- ballisztikus rakéta
- rakétakísérlet
- phenjan
- kim dzsongun
- nukleáris fegyverkezés
Kim Dzsongun valami újat mutatott
További Külföld cikkek
- Vörös listára helyezhetik az Interpolnál a Magyarországra menekült lengyel miniszterhelyettest
- Új külügyminisztert nevezett ki a szíriai vezetés
- Az Egyesült Államok felajánlotta segítségét a németországi terrortámadás kivizsgálásához
- A volt skót igazságügyi miniszter is megszólalt a Lockerbie-merényletről
- A szerb elnök bejelentette: Moszkvába utazik az uniós kormányfő, aki összekapott Zelenszkijjel
Az északnyugati Tongcsang-ri városnál lévő Szohe rakétakísérleti telepen történt tesztről készült felvételeken Kim Dzsongun, Észak-Korea vezetője is látható, amint megtekintette a hajtóművet, amely élénksárga lángokat lövellt ki – közölte pénteken az észak-koreai állami hírügynökség (KCNA).
A nemzetközi szankciók ellenére Phenjan tovább növeli és fejleszti katonai arzenálját, beleértve az interkontinentális ballisztikus rakétákat (ICBM). Az észak-koreai rakéták folyékony üzemanyaggal működnek. Kim Dzsongun tavaly stratégiai elsőrendű feladattá tette a szilárd üzemanyaggal működő hajtóművek kifejlesztését annak érdekében, hogy korszerűsítsék rakétáikat – számolt be az MTI.
Az új technológia alkalmazása veszélyesebbé tenné Észak-Korea nukleáris arzenálját
A folyékony üzemanyaggal működő rakétákat nehezebb használni, és elemzők szerint több időt kell fordítani felkészítésükre. Ezáltal az ellenség könnyebben veheti észre és hamarabb semmisítheti meg őket.
Leif-Eric Easley, a szöuli Ewha Egyetem professzora szerint a szilárd tüzelőanyaggal működő rakéták „mobilisabbak, gyorsabban indíthatók konfliktusok esetén”. Hozzátette, hogy az új technológia alkalmazása veszélyesebbé tenné Észak-Korea nukleáris arzenálját.
Phenjan idén példátlan katonai kísérletsorozatot hajtott végre, beleértve az eddigi legfejlettebb interkontinentális ballisztikus rakétája felbocsátását. Szöul és Washington hónapok óta arra figyelmeztet, hogy Észak-Korea újabb nukleáris kísérletet tervez végrehajtani. A kelet-ázsiai ország történetében ez lenne a hetedik.