Kim Dzsongun megfenyegette Japánt
További Külföld cikkek
- Az amerikaiak többsége már nem bízik a hagyományos hírforrásokban
- Elon Musk megépíti a saját csillagbázisát, amelynek már most 500 lakosa van
- Kínai repülőgépek és hajók megközelítették Tajvant
- Meghalt Manmohan Szingh volt indiai kormányfő
- Olyan ambiciózus projektet indított el Kína, hogy abból még durva konfliktusa lehet Indiával
Tokió emellett közölte, hogy megduplázza katonai kiadásait is, hogy megfelelően felkészítése magát a Kína és Észak-Korea jelentette fenyegetésekkel szemben. Észak-Korea azonban úgy látja, hogy Japánnak az ellencsapás-képesség megszerzésére irányuló törekvésének semmi köze az önvédelemhez, hanem egyértelmű kísérlet arra, hogy „megelőző támadási képességet szerezzen, amely más országok területére irányuló csapások indítására szolgál” – közölte az ország külügyminisztériuma.
Észak-Korea emellett azzal vádolta az Egyesült Államokat, hogy támogatja és szítja a japán katonai ambíciókat, amivel aláássa a regionális békét. A közlemény szerint az ilyen lépések arra kényszerítik Észak-Koreát, hogy keményen dolgozzon új stratégiai fegyverek kifejlesztésére irányuló terveinek befejezésén, hogy meghiúsítsa az ellenséges támadási kísérleteket.
Phenjan törekvése a nukleáris töltetű rakéták alkalmazására komoly aggodalommal tölti el Japánt, amely Dél-Koreával és az Egyesült Államok szárazföldi területeivel együtt ezek hatótávolságán belül van. Októberben Észak-Korea egy közepes hatótávolságú rakétát lőtt ki Japán fölött, ami arra kényszerítette Tokiót, hogy evakuálási riasztást adjon ki, és leállítsa a vonatokat – emlékeztetett az Associated Press.
Kedden Macuno Hirokazu, a japán kormány főtitkára azzal vádolta Észak-Koreát, hogy idei rakétakísérleteivel „komoly és sürgető fenyegetést” jelent Japán és a régió biztonságára. Japán együtt fog működni az Egyesült Államokkal és Dél-Koreával Észak-Korea denuklearizációjának elérése érdekében – fűzte hozzá.
(Borítókép: Kim Dzsongun 2022. szeptember 6-án. Fotó: Str / KCNA VIA KNS / AFP)