- Külföld
- koronavírus-járvány
- covid-19
- covid
- járvány
- fertőzés
- betegség
- pandémia
- kína
- krematórium
- ravatalozó
Az űrből is látszanak a csúcsra járatott kínai krematóriumok
További Külföld cikkek
- Hatvan év után végleg kivonul az egyik legnagyobb európai ország Csádból
- Fidesz−KDNP EP-delegációja: A fizikai bántalmazás nem fér be a véleménynyilvánítás szabadságának keretei közé
- Izland elnöke bemutatta a csak női vezetőkből álló új kormányt
- Meglátogatta a horvát egészségügyi miniszter a zágrábi késelőt, rejtély, miről beszélhettek
- Szijjártó Péter a RIA Novosztyinak: Az amerikai kormányzat politikai bosszút indított Magyarország ellen
A képeken látszik, hogy az autók sorban állnak a létesítmények mellett kiépített vadonatúj parkolókban. Kína nemrégiben eltávolodott a vírussal összefüggő szigorú egészségügyi politikával, amely tömeges zavargásokat váltott ki, miután több mint két évig szigorúan ellenőrizték a polgárok magánéletét.
A műholdas képek összhangban vannak a CNN értesüléseivel és a közösségi médiában megosztott beszámolókkal a ravatalozók és krematóriumok túlzsúfoltságáról.
CNN: "Satellite images capture crowding at China’s crematoriums and funeral homes as Covid surge continues"
— Dakota (@Dakota_150) January 11, 2023
"..the country continues its battle with an unprecedented wave of Covid-19 infections following its dismantling of severe pandemic restrictions"https://t.co/4e09noI6Pd
A CNN az elsők között számolt be az elhunytak tárolására használt ideiglenes pekingi létesítményekről, ahol a túlhajszolt személyzet próbál lépést tartani a folyamatosan érkező sárga hullazsákok tömegével.
A gyászoló családok közben arról számoltak be, hogy napokig várakoznak szeretteik temetésére vagy elhamvasztására.
Kína hivatalos Covid–19 halálos áldozatainak száma a korlátozások enyhítése óta továbbra is feltűnően alacsony – december 7. óta mindössze 37 halálesetet jegyeztek fel az országban.
Ennek oka, hogy Kína csak azokat a Covid-pácienseket tartja nyilván, akik légzési elégtelenségben haltak meg. Az Egészségügyi Világszervezet élesen bírálta a koronavírushoz kapcsolódó halálesetek nagyon szűk definícióját Kínában, és arra figyelmeztetett, hogy a hivatalos statisztikák nem mutatják a járvány valódi hatását.
A WHO egészségügyi vészhelyzetekért felelős ügyvezető igazgatója, Mike Ryan azt mondta, hogy a Kína által közzétett számok „alulreprezentálják a betegség valódi hatását” a halálesetek tekintetében.