Háromszázezer eurós szerződés miatt vizsgálják az Európai Néppártot
További Külföld cikkek
- Továbbra sincs nyugalom Georgiában, elutasították az elnök keresetét a választással kapcsolatban
- Alig értek véget a választások, Trump miatt már a kormányalakítással foglalkoznának Írországban
- NATO-főtitkár: A NATO-nak Ukrajna támogatására kell összpontosítania, nem a béketárgyalásokra
- Joe Biden kegyelme Donald Trumpot segítheti
- Puccskísérlet Dél-Koreában: betiltották a pártokat, de a parlament ellenáll
Legalább háromszázezer euró, mai árfolyamon 112,8 millió forint értékben köthetett szerződéseket a 2019-es EP-választásokon az Európai Néppárt (EPP) digitális kampányért felelős kampánymenedzsere azzal a türingiai céggel, amitől a belga és a német rendőrség szerint később kenőpénzt fogadhatott el – értesült az Euractiv.
Mint arról beszámoltunk, április 4-én, kedden a belga és a német rendőrség razziát tartott a jobbközép pártcsalád brüsszeli irodájába, hogy többek között számítógépeket is lefoglaljon. A folyamatban lévő nyomozás szerint
A PÁRTCSALÁD 2019-ES EP-KAMPÁNYÁT SEGÍTŐ NÉMET MARIO VOIGT KENŐPÉNZT FOGADHATOTT EL EGY OLYAN TÜRINGIAI CÉGTŐL, AMellyEL DIGITÁLISKAMPÁNY-MENEDZSERKÉNT Ő MAGA KÖTÖTT SZERZŐDÉST.
Az Euractiv több forrásból is úgy értesült, hogy a szerződések összesen legalább 300 ezer euró értékűek voltak, ugyanakkor a lapnak az EPP azt nyilatkozta, a szóban forgó összeg kevesebb mint 200 ezer euró.
Az egyébként CDU türingiai elnöki pozícióját betöltő Voigtot a hatóságok szerdán hallgatták ki, de jövő héten a pártcsalád személyzetét is meghallgatják a lap információi szerint. Voigtot már tavaly Németországban is megvádolták korrupcióval, ami miatt a tartományi parlamentben politizáló politikus le is mondott mentelmi jogáról. Ugyanakkor Voigt tagadja a vádakat, a razzia után ügyvédei által kiadott közleményben azt állította, a nyomozás túlzó és aránytalan, a korrupciós vád pedig alaptalan.
A lap megjegyzi, a hatóságok szerint a pártcsalád európai parlamenti képviselőcsoportját, 2022 óta pedig a pártcsaládot is vezető Manfred Weber jelenleg nem érintett, ugyanakkor a lehetséges korrupciós ügy politikailag rosszul érinti a német politikust – például az EPP tervezett lengyelországi látogatását a lengyel partnerek a razzia miatt mondták le.